פרחי באך

תמציות פרחי באך

טיפול בפרחי באך
טיפול בפרחי באך

ליצירת קשר ניתן למלא את הטופס בצד שמאל:

תמציות פרחי באך: אדר מצוי (Holly)

אדר מצוי
אדר מצוי
שם מלא:
אדר מצוי
שם לועזי:
Holly

מאפיין טיפולי עיקרי:

תמציות פרחי באך המכילות אדר מצוי (Holly) יעזרו לסובלים מרגשות קשים של קנאה, שנאה וכעס.

מתי תתאים תמצית פרחי באך אדר מצוי (Holly)

תמציות פרחי באך מיועדות לאיזון רגשי ולהפחתה של כעסים ורגשות שליליים. תמציות פרחי באך המכילות אדר מצוי (Holly) מתאימות למצבים בהם המטופל חש רגשות קשים של קנאה,שנאה וכעס.
האדם אשר יותאמו לו תמציות פרחי באך מסוג אדר מצוי (Holly) יסבול בדרך כלל מבעיות חברתיות מכיוון שהוא לרוב חווה מצבי רוח רעים וקיצוניים. קיצוניות זו באה לידי ביטוי בנטייה לפרצי אלימות, והתנהגות אשר נתפסת כאכזרית ורעת לב. תמצית פרחי באך אדר מצוי (Holly) תתאים במיוחד למי שחש סבל אך לא יודע להגדיר מדוע, כך שגם במהלך אבחון פרחי הבאך שיעבור, הוא יתקשה לומר מה בעצם מציק לו.
הרבה פעמים הרגשות הקשים של מטופל טיפוסי נובעים כתוצאה מתחושת ערך עצמי נמוך שמתבטאת בקנאה כלפי אחרים ורצון להרע להם. בדיוק במקרים הללו טיפול בפרחי באך מסוג אדר מצוי (Holly) יעזור ויהיה אפקטיבי.
תמצית פרחי באך אדר מצוי (Holly) מומלצת גם לילדים שחווים משבר עקב לידת אח במשפחה ועקב כך מרגישים תחושות קשות של קנאה ושנאה לתינוק החדש שכביכול "תפס" את מקומם. התמצית מתאימה לטיפול גם כאשר הילדים ינהגו באלימות וכעס ומבלי יכולת לבטא את הסיבה לכך.
מטופל טיפוסי אשר יזדקק לתמציות פרחי באך מסוג אדר מצוי (Holly), ייראה למסתכל מהצד כאילו הוא אינו מסוגל להפגין אהבה ורגשות חיוביים ונדיבים כלפי אחרים, אלא התנהגותו מאופיינת בהתמרמרות, תסכול ורוע-לב.

התוצאות אליהן מביאה תמצית פרחי באך מסוג אדר מצוי (Holly)

טיפול באמצעות פרחי באך מסוג אדר מצוי (Holly) יאפשר למטופל לפתוח את ליבו לרגשות של אהבה ונתינה ולהרגיע את הרגשות הקשים אשר גורמים לו לסבל רב.
מטופל בתמצית פרחי באך מסוג אדר מצוי (Holly) יחווה הקלה משמעותית בחייו בעקבות נטילת התמציות, מכיוון שלא יהיה עסוק בשנאה וקנאה אלא יוכל לשמוח בשמחת אחרים. טיפולים רבים בפרחי באך מסוג אדר מצוי (Holly) עוזרים למטופל ללמוד כיצד להבין את כאבם של הסובבים אותו ולחוש חמלה והבנה למצבים השונים.
תמצית פרחי באך מסוג אדר מצוי (Holly)תאפשר לאדם המטופל להראות צדדים של טוב-לב ונדיבות, לפעול בסובלנות ומתוך מניעים של אהבה אמיתית. מטופלים רבים בפרחי באך סיפור כי בעקבות הטיפולים הם החלו להרגיש אהובים על סביבתם.

מקרה לדוגמא: טיפול בפרחי באך מסוג אדר מצוי (Holly)

עמית (שם בדוי), ילדה בת 6 מאזור המרכז, הגיעה לטיפול עם הוריה עקב בעיות וקשיים רגשיים שאובחנו בתחילת כיתה א', כאשר במהלך יום הלימודים עמית התפרצה פעמים רבות על חבריה לכיתה וכן על מורתה, זרקה חפצים על הרצפה וסירבה לכל ניסיון לעזרה.
עמית נהגה לבכות, לצעוק על הוריה ולבוא בדרישות לקנות לה דבר-מה שראתה אצל חבריה: מדבקות יפות משלה, ילקוט חדש או ממתק.
תוך כדי האבחון להתאמת תמציות פרחי באך, עמית התגלתה כילדה חכמה ונבונה במיוחד, והסתבר כי היא נאלצה להתמודד עם מצב לא פשוט מבחינתה. לפני כ-3 חודשים מתחילת הטיפול בפרחי הבאך נולד לעמית אח קטן, דבר אשר דרש תשומת לב רבה מההורים ובמיוחד מאמה. עקב כך, עמית חשה רגשות של קנאה וכעס כלפי אחיה הקטן ואף אמרה להוריה מספר פעמים כי היא הייתה רוצה שהוא ילך ולא יחזור. במהלך האבחון שקודם לנטילת תמציות פרחי הבאך אובחנו הרגשות הקשים הללו שהשפיעו כמובן על התנהגותה של נועה גם מחוץ לבית.
תוך זמן קצר מרגע שהחלה בטיפול עם תמציות פרחי באך מסוג אדר מצוי (Holly), עמית החלה להראות סימני הקלה משמעותיים. התנהגותה בבית השתפרה פלאים, והיא החלה מתעניינת בעזרה לאימה בכל הנוגע לטיפול באחיה החדש.
בעקבות נטילת תמציות פרחי הבאך עמית גילתה ממרומי גילה הצעיר שהיא מאוד אוהבת את אחיה ואפילו שמחה שהיא כבר לא הבת היחידה כי מעתה יהיה לה חבר קבוע למשחקים.
גם בכיתה חל שיפור גדול בשל הטיפול בפרחי באך. עמית גילתה שדווקא כיף ונעים לחלוק דברים וחפצים עם חברים. שלא כבעבר, הסכימה עמית לשתף בממתקים שהביאה לכיתה או במשחק חדש שקיבלה. בטחונה העצמי של עמית התחזק ככל שהטיפול בפרחי הבאך התקדם ועמית חזרה להיות הילדה האוהבת, הנדיבה והרגישה שהייתה טרם היוולדו של אחיה.

עמית: "זה דווקא נחמד לשתות את התמציות שקיבלתי מהמטפלת. הילדים בכיתה שלי ממש התלהבו והסברתי להם כיצד פרחי באך עוזרים לי ויכולים לעזור גם לאחרים."

בחזרה: רשימת 38 תמציות פרחי באך


חיפוש באתר פרחי באך:
תנאי שימוש | צור קשר | מפת אתר | כל הזכויות שמורות 2013 | פירוש חלומות