פרחי באך

תמציות פרחי באך

ליצירת קשר ניתן למלא את הטופס בצד שמאל:

תמציות פרחי באך למצבי פרידה

פרידות הן חלק בלתי נפרד מהחיים, את זה כולנו יודעים, אך ישנם מקרים בהם הפרידה גורמת ליציאה מאיזון רגשי ולסבל מתמשך - כאן הטיפול בפרחי באך יכול מאוד לסייע.
GENTIAN
GENTIAN
הסבל ממצב של פרידה יכול להיגרם מכל סוג של פרידה לרבות: גירושין, פיטורים, פרידה מבן/בת זוג, מוות של אדם קרוב ואפילו פרידה מרעיון מסוים. לדוגמא אישה אשר כל חייה הייתה רזה ועם השנים עלתה במשקל ואינה מסוגלת להיפרד מהרעיון שפעם הייתה מסוגלת לאכול הכל מבלי להשמין ואילו כיום אין הדבר כך.
אדם החווה פרידה יכול לחוות ולבטא זאת במגוון דרכים ולכן חשוב להגיע לטיפול מקצועי של פרחי באך על מנת להתאים את תמציות פרחי באך המתאימות ביותר לרגשות הספציפיים של אותו אדם ולסיטואציות בחייו.

אילו תמציות פרחי באך נפוצות עוזרות למצבי פרידה?

HONYSUCKLE –תמצית פרחי באך המכילה יערת הדבש (Hoenysuckle) תרגיע געגועים מוגזמים לעבר ותאפשר למטופל להניח לעבר ולהתקדם קדימה עם החיים.
כמובן שתחושת הגעגוע יכולה להמשיך ולהתקיים במהלך ולאחר הטיפול, אך בעקבות הטיפול בפרחי באך הגעגוע יהיה נשלט ומאוזן, מבלי להשתלט על חייו העכשוויים של המטופל.
תמצית פרחי באך זו טובה לאנשים המתגעגעים לימים יפים יותר, למצב של זיכרון או רעיון מהעבר אשר מקשה על התקדמותם בהווה או לכל מצב רגשי של געגוע אשר לא חולף מעצמו וגורם לסבל.

CLEMATIS – לעיתים קרובות במצבי פרידה נוצרת תחושה של הכחשה או חוסר יכולת להפנים את המצב החדש איתו מתמודדים.
אדם החווה פרידה יכול לחיות באשליה כי הכל ישוב לקדמותו. לדוגמא: בן הזוג האהוב יחזור לחייו, הקרוב המת ידפוק לפתע בדלת, הבוס יתקשר ויחזיר לעבודה לאחר פיטורין, ההרזיה תקרה גם בלי שום מאמץ ועוד.
הסיטואציות לעיל יכולות לגרום למטופל לקשיים עם קבלת המציאות כפי שהיא בהווה ולהקשות על ההחלמה מהמצב למשך תקופה ארוכה, לפעמים אפילו שנים רבות.
במצב זה חשוב מאוד לטפל בעזרת תמציות פרחי באך אשר עוזרות בעדינות ובטבעיות ומסייעות למטופל לחזור אל המציאות ולשקם את חייו.
תמצית פרחי באך זלזלת (Clematis) עוזרת למטופלים רבים להיות "עם הרגליים על הקרקע", להבין את המצב ולהתמודד במקום לברוח.

WHITE CHESTNUT- לעיתים קרובות במהלך מצבי פרידה האדם מכונס בתוך עצמו עם מחשבותיו, אך כאשר המחשבות משתלטות עליו הדבר יכול לגרום לסבל רב אשר עלול להתבטא בקשיי הירדמות, עייפות, תחושת חוסר אנרגיה, חוסר חשק ועוד.
כאשר המחשבות הטורדניות חוזרות שוב ושוב ואינן מרפות זה הזמן הנכון להתחיל בטיפול בפרחי באך. לדוגמא: מחשבות נפוצות בפרידה מבן זוג כמו "מה אמרנו זה לזו בפגישה האחרונה" או "מתי הוא יתקשר אם בכלל".
כאשר מחשבות אלה מוקרנות כמעין "סרט" אשר מוקרן שוב ושוב ולא נותן מנוח, יש מקום לעזרה של תמצית פרחי באך מסוג ערמון לבן (White Chestnut) אשר תרגיע את ה"רעש" המחשבתי ותאפשר לאדם המטופל להירגע, לחוש שלווה, לישון ביתר קלות ולחזור לתפקוד תקין.

GENTIAN- תמצית פרחי באך ערבז (Gentian) מתאימה לתחושת דכדוך כאשר האדם חווה את הפרידה ככישלון שלו ומאשים את עצמו כזה אשר אחראי לפרידה.
בין אם מדובר בפיטורין או בפרידה מבן זוג, לעיתים תכופות לאחר פרידה מטופל לא ירצה לנסות שוב את מה שנכשל בו, מתוך תחושה כי לא יצליח שוב. התנהגות זו תרחיק אותו ממערכות יחסים עתידיות.
אדם אשר יטופל בתמצית פרחי באך זו יתאושש מהר יותר מתחושת הדכדוך אשר נגרמה עקב הפרידה. בהמשך לטיפול בפרחי באך המטופל יבין כי גם אם חווה כישלון אין הדבר אומר כי לא יצליח בעתיד ויוכל לחזור לנסות שוב ביתר קלות.

לסיכום:
זכרו כי באמצעות טיפול בתמציות פרחי באך ניתן להתגבר על מצבים רגשיים הגורמים לסבל כך שגם אם כרגע המצב נראה חסר תקווה, אין סיבה לסבול בשקט. על ידי טיפול בפרחי באך ניתן לחזור לאיזון רגשי בקלות ובטבעיות ולחוות חיים טובים ומלאים.


חיפוש באתר פרחי באך:
תנאי שימוש | צור קשר | מפת אתר | כל הזכויות שמורות 2013 | פירוש חלומות