פרחי באך

תמציות פרחי באך

ליצירת קשר ניתן למלא את הטופס בצד שמאל:

תמציות פרחי באך לילדים

כידוע, ילדים בגילאים שונים יכולים להתמודד עם רגשות קשים שונים ממש כמו מבוגרים. ההבדל הוא שילדים לא תמיד יודעים כיצד להסביר ולבטא את רגשותיהם ולכן זקוקים לעזרת הוריהם על מנת להגיע לאיזון רגשי.
כאשר הורה יגיע עם ילדו לטיפול פרחי באך, המטפל יאבחן אילו תמציות פרחי באך יתאימו למצב ולרגשות הילד. לעיתים אף יתברר תוך כדי הטיפול כי יש מקום להתאים תמציות פרחי באך גם להורים, כמובן אם יראו נכונות לכך, שכן כידוע כי חלק ניכר מהתנהגותו ורגשותיו של הילד נובע מהמצב הרגשי של הוריו.
בכל מקרה, חשוב מאוד לציין ולהדגיש דבר אשר הורים רבים אינם מודעים לחשיבותו - שיתוף הפעולה מצידם.
שיתוף פעולה הינו מושג רחב הכולל בין היתר: הבאת הילד לטיפול פרחי באך, אחריות על מתן תמציות פרחי באך לילד, תשומת לב לרגשות והתנהגות הילד המטופל. שיתוף פעולה ושמירה על קשר רציף עם המטפל מצד ההורים במהלך הטיפול בפרחי באך הוא קריטי להצלחתו.

במאמר זה ריכזנו מספר תמציות פרחי באך הנפוצות לצורך טיפול בילדים:

MIMULUS
MIMULUS
תמציות פרחי באך לפחדים של ילדים:
פחדים הינם אירוע נפוץ ביותר אצל ילדים, אך לפעמים הפחדים גוברים ותפקוד הילד נפגע בשל כך.
בטיפול פרחי באך יש הבדלה ברורה בין פחדים ידועים לבין פחדים שאינם ידועים.
פחדים ידועים כוללים מצב שבו הילד מסוגל לומר ממה בדיוק הוא מפחד. לדוגמא, פחד מכלבים, רעשים חזקים, חושך, פחד להישאר לבד, פחד מפני ריב קולני של ההורים, מבחן מלחיץ ועוד.
מנגד, פחדים אשר אינם ידועים כוללים פחד אשר הילד אינו יודע לומר מה מקורו, או פחד אשר אינו הגיוני. לדוגמא, פחד ממכשפות, מפלצות, סיוטי לילה ועוד.
לצורף טיפול בפחדים ידועים תמצית פרחי באך המתאימה ביותר הינה MIMULUS ולצורך טיפול בפחדים אשר אינם ידועים הטיפול יהיה באמצעות תמצית פרחי באך מסוג ASPEN.
לעיתים, כאשר יחד עם פחדים אלו (או בנפרד) מופיע פחד קיצוני וחזק במיוחד המתבטא כהתקף חרדה (דפיקות לב חזקות, זיעה קרה), הטיפול יכלול גם את פרחי באך מסוג ROCK ROSE. פחד זה נחשב בעיני מטפלים רבים כ-"פחד מוות" ולכן הוא זוכה לטיפול מיוחד בשיטת פרחי הבאך.

CHICORY
CHICORY
תמציות פרחי באך להולדת אחים:
כאשר נולד תינוק שני במשפחה מספר רב של ילדים מתמודדים עם מצב מאתגר במיוחד אשר כולל הבנה כי ההורים כבר לא "רק שלו" וכי עליו להסתדר עם חלוקת תשומת-הלב אשר עד לפני זמן קצר הייתה כולה שלו.
כמובן שבמידה והרגשות הללו לא יטופלו עם הולדת התינוק השני, הם עלולים ללוות את הילדים גם בעת התרחבות נוספת של המשפחה ולכן חשוב לטפל בהם בהקדם.
כידוע, במהלך טיפול פרחי באך יותאמו התמציות לפי רגשות הילד, אופיו והתנהגותו, וכמובן בהתאם לשיקול דעתו של המטפל.
כאשר נולדים אח/אחות חדשים, הילד הבוגר יכול לחוש קנאה ואף שנאה כלפי התינוק החדש ובמקרים מסוימים אף להגיב באלימות (בדרך כלל האלימות תכוון לתינוק החדש) אשר אינה אופיינית לו בדרך כלל.
במצב כזה, הילד יטופל בתמצית פרחי באך מסוג HOLLY, אשר תרגיע את הרגשות הקשים ותיתן לילד תחושה של אהבה ללא תנאי מצד ההורים. באופן זה הילד לא ירגיש עוד בצורך לקנא ולשנוא, כפי שהרגיש טרם הטיפול.
מצב נוסף אשר יכול להתעורר עקב הולדת אח הוא ניסיון של האח הבוגר לקבל תשומת לב בכל מחיר מהוריו. הדבר יכול להתבטא בבכי אשר נועד לעורר רחמים, הפעלת ההורים בכל דרך אשר תמשוך את תשומת ליבם, והתנהגות אשר בדרך כלל מלווה בהרבה דרמה.
תמצית פרחי באך CHICORY תאזן את המצב המתואר, תסייע לילד לחוש אהוב ותאפשר לו להניח את הדרמה בצד ולפנות מקום להיכרות עם התינוק החדש, זאת מבלי להזדקק בצורה מוגזמת לתשומת-לב מתמדת.

קיימים כמובן מצבים רגשיים נוספים רבים אשר איתם הילדים מתמודדים ויתמודדו במהלך חייהם. לכן קיימת חשיבות רבה מצד ההורים לשים לב לשינויים במצב רוחם, בהתנהגותם ובאופיים של ילדיהם, ובעת הצורך לפנות לטיפול בפרחי באך אשר יטפל בעדינות ובטבעיות בחוסר איזון ויחזיר את שלוות הנפש של ילדיהם.


חיפוש באתר פרחי באך:
תנאי שימוש | צור קשר | מפת אתר | כל הזכויות שמורות 2013 | פירוש חלומות