פרחי באך

תמציות פרחי באך

ליצירת קשר ניתן למלא את הטופס בצד שמאל:

תמציות פרחי באך למצבי דיכאון ועצבות

רבים מאיתנו חשים מידי פעם רגעי עצבות. כל עוד אלו רגעים חולפים אשר אינם משבשים את חיי היומיום, הדבר נחשב תקין ונורמאלי. מתי הדבר יחשב כבעיה שיש לטפל בה?
כאשר הדיכאון משתלט על החיים ומפריע לפעולות היומיומיות או כאשר ההרגשה הכללית לא טובה וגורמת לסבל מתמשך.
בטיפול עם תמציות פרחי באך חשובה האבחנה לגבי סוג הדיכאון ומקורו, וכמובן הליווי והתמיכה אשר מהווים חלק בלתי נפרד מהטיפול בפרחי באך. לכן יש חשיבות רבה להגיע למטפל מוסמך בפרחי באך על מנת להגיע לדיוק ותוצאות טובות.
המידע באתר זה נועד להעלאת המודעות ולא מחליף טיפול פרחי באך מותאם אישית!

תמציות פרחי באך המתאימות לטיפול בדיכאון תלויות בסוג הדכאון של המטופל, וכוללות את הטיפולים הבאים:

דיכאון פתאומי ובלתי מוסבר
לפעמים מרגישים כאילו ענן שחור "נופל" עלינו, ללא קשר למצב האמיתי, כלומר ללא סיבה הנראית לעין במובילה לדיכאון. לדוגמא: דיכאון לאחר לידה. על פניו, דבר נפלא קרה! נולד תינוק! אך בפועל האם מרגישה גל ענק של עצבות לא מוסברת אשר מפריעה לתפקוד היומיומי ואף משפיעה על הטיפול בתינוק ועל הקשר אשר נרקם בינה לבינו.
פעמים רבות נוצר נזק אשר קשה מאוד לתקנו אם האם סובלת מדיכאון כזה, הן לאם אשר מבוהלת וסובלת מהתופעה, והן לתינוק אשר זקוק לאם מתפקדת ושמחה.

Pine
Mustard
דוגמא נוספת הוא דיכאון המכונה "דיכאון חורף" ממנו רבים סובלים בדרך כלל בעונת החורף אשר מאופיינת בשעות מעטות של אור, מזג אויר קר וגשום והסתגרות מרובה בבית.
בכל מצב בו מרגישים כי הדיכאון משתלט ואינו מרפה, זה הזמן לפנות לטיפול פרחי באך אשר יכול בקלות ויחסית במהירות לעזור ולהקל. תמצית פרחי באך המטפלת בדרך כלל בסוג דיכאון כזה הינה תמצית MUSTARD.

דיכאון עמוק ומתמשך
דכאון מסוג זה מאופיין בתהליך של אבל או חיים רצופי אירועים מעציבים.
במצב דיכאון זה, האדם עוד לא הרים ידיים אך החיים אינם מהנים כשהיו בעבר, ועצבות מלווה אותם כל הזמן.
אדם במצב זה יתפקד על פניו כרגיל, אך מתחת לפני השטח תהיה עצבות גדולה וירידה משמעותית בשמחת החיים.
הטיפול במקרה זה הוא בתמצית פרחי באך SWEET CHESTNUT ויהווה מעין חיבוק מנחם למטופל, אשר ירגיש כי הוא אינו לבד במערכה ולאט לאט תחזור שמחת החיים.

דיכאון עמוק המלווה בייאוש וחוסר תקווה
זהו המצב הקשה ביותר שכן המטופל כאן איבד את התקווה והאופטימיות שמצבו ישתפר בעתיד. קיימת דחיפות לאבחון וטיפול בתמציות פרחי באך על מנת לעודד ולתת למטופל את ההרגשה כי קיימת תקווה והמצב לא יישאר כך לנצח. בעת טיפול באמצעות פרחי באך תינתן התמצית GORSE אשר תעזור למצב דיכאון זה.
כשמדובר בדיכאון ללא איבוד תקווה, למשל ראיון עבודה שלא הסתדר או למשל דייט שלא הצליח, ואז מתפתח דכדוך עקב מכשול בחיים שלא הצלחנו לעבור, המטפל יתאים למטופל תמצית פרחי באך GENTIAN כדי לעודד את מצב הרוח ולתת כוח להמשיך הלאה.

חשוב לציין כי טיפול בפרחי באך הוא אישי וכל התאמה של תמציות פרחי באך היא ספציפית ומותאמת למטופל על פי האבחנה של המטפל, לכן אם מתעורר הצורך באיזון רגשי מומלץ לפנות לטיפול מקצועי בפרחי באך לתוצאות הטובות ביותר.


חיפוש באתר פרחי באך:
תנאי שימוש | צור קשר | מפת אתר | כל הזכויות שמורות 2013 | פירוש חלומות