פרחי באך

תמציות פרחי באך

ליצירת קשר ניתן למלא את הטופס בצד שמאל:

תמציות פרחי באך להרזיה, דיאטה ואכילה רגשית

תמציות פרחי באך מטפלות כידוע רק במצבים רגשיים ולא בתופעות גופניות. יחד עם זאת קיים קשר הדוק בין הגוף לנפש ולכן תמציות פרחי באך בהחלט יכולות לעזור לעיתים למצב גופני להשתפר בעקיפין על ידי איזון המצב הרגשי.
CRAB APPLE
CRAB APPLE
כאשר מדובר בהרזיה בריאה בהחלט יש מקום לשלב טיפול תזונתי יחד עם תמציות פרחי באך, זאת על מנת לתמוך רגשית באדם המנסה לרזות ובכך לשפר את הסיכויים להצלחה. נטילת תמציות פרחי באך תסייע למטופל לשמור על תזונה נכונה מבחינה רגשית-נפשית.

אילו תמציות פרחי באך יכולות לעזור להרזיה בריאה?

CRAB APPLE - אדם אשר מחליט לרדת במשקל עושה זאת בדרך כלל כאשר הוא אינו מרגיש טוב עם גופו. לכן, מומלץ להגיע לטיפול בפרחי באך אם הסלידה מגופו של המטופל מוגזמת וגורמת למעגל קסמים הרסני.
כאשר מטופל לא אוהב את גופו ומרגיש ממש תחושת גועל מעצמו, הדבר יכול לעכב הצלחה בתהליך ההרזיה מכיוון שתחושה רעה כלפי גופו תוביל אותו לתסכול. תסכול גורם לעיתים קרובות לאכילה רגשית (כפיצוי על תחושת התסכול), דבר אשר כמובן יוביל לעוד תחושה רעה וכך הלאה.
תמצית פרחי באך מסוג תפוח מעונב (Crap Apple) עוזרת לתחושה עצמית טובה, לאהבת הגוף ולהרזיה בריאה מתוך אהבה וקבלה עצמית.

CHERRY PLUM - במצב של הגבלה / מגבלה כמו במהלך דיאטה האדם יכול לחוש בדחפים ובחשקים מסוימים למזון ה"אסור". דחפים אלה עלולים לגרום לעיתים קרובות לשבירת הדיאטה ואכילת יתר מכל הבא ליד.
בדיוק למצב זה מיועדת תמצית פרחי באך מסוג דובדבן (Cherry Plum) אשר תרגיע את תחושת איבוד השליטה ותאפשר שליטה עצמית כאשר תוקף את המטופל חשק מסוים למאכל אשר יפגע בתהליך ההרזיה.
בהרזיה בריאה נשאף לאיזון בין אכילה בריאה ודיאטטית לבין התייחסות למילוי צרכים נפשיים למאכלים אהובים אך משמינים. נטילת תמציות פרחי באך עוזרת להביא את המטפל לכדי איזון. בעזרת הטיפול בפרחי באך המטופל יהיה בשליטה על האכילה במקום מצב בו האכילה תשלוט בו.

IMPATIENS - כאשר מחליטים להתחיל בתהליך של הרזיה, מאוד טבעי לרצות לראות תוצאות במהירות, אך מה לעשות שהמציאות הינה שתהליך של הרזיה בריאה לוקח זמן.
לעיתים קרובות נוצר מצב בו המטופל מרגיש כי הוא חייב לראות תוצאות כאן ועכשיו, אחרת לא יוכל להמשיך בתהליך. פעמים אחרות המטופל אף יפנה לדיאטות קיצוניות ולא בריאות אשר יפגעו בו. לרוב המטופל לא יוכל להחזיק בהם מעמד לאורך זמן.
כדאי להגיע לטיפול בפרחי באך אם מרגישים כי במהלך הדיאטה חוסר הסבלנות גורם לכעסים ומתח מוגזמים. נטילת תמציות פרחי באך מסוג בשמת (Impaties) תקל על תחושת המתח ותפחית אותו.
כלומר, במהלך טיפול פרחי באך התומך רגשית בדיאטה, יש מקום לשימוש בתמצית פרחי באך מסוג בשמת הנותנת למטופל את הסבלנות הדרושה להתמדה בתהליך. עקב הטיפול בפרחי באך המטופל ירגיש כי קל לו יותר להיות סבלני ולהמתין את הזמן הדרוש לתהליך השינוי אשר יכול להמשך חודשים ואף שנים. פרחי באך יחלישו את הכעס ואף יעלימו אותו, ובמקביל המטופל ילמד לקבל את ההמתנה לתוצאות הדיאטה כחלק נורמאלי ממנה.

ROCK WATER - כולנו מכירים מצבים בהם חשוב לנו לבצע את משימה בצורה מושלמת, אך כידוע אנו אנושיים ולפעמים אנו יוצאים וזזים מעט מהמסגרת הנוקשה אשר הצבנו לעצמנו. כמובן שאין הדבר אומר כי לא נצליח במשימה לאורך זמן. להיפך, לפעמים דרושה יציאה קטנה מהשגרה על מנת לחזור עם כוחות מחודשים.
במצבים בהם המטופל קשוח עם עצמו יתר על המידה, תהליך הדיאטה יכול להיפגם ואף להיות מסוכן משום שיש נטייה למטולים רבים לראות את הדיאטה כ"שחור או לבן". כלומר, אם המטופלים חרגו מעט מהכללים הנוקשים אשר הם קבעו לעצמם, הם לא יוכלו לחזור לשגרה ולסלוח על כך, אלא עלולים לגרום לעצמם נזק. דוגמא לכך הינה על ידי צום ממושך או התעמלות מוגזמת כפיצוי על החריגה מהכללים.
תמצית פרחי באך ורד הסלע (Rock Water) תקל על הרגשות הקשים של ההלקאה העצמית ותאפשר למטופל להמשיך עם התהליך של הדיאטה והתזונה בצורה רגועה ובריאה יותר.

לסיכום
חשוב מאוד להדגיש כי כל אדם הינו שונה ובכל מצב נתון אנשים שונים יחוו רגשות שונים ,ולכן יש חשיבות במהלך הטיפול בפרחי באך לאבחון הרגשות העלולים לעכב את המטופל בתהליך ההרזיה ובהתאם להם להתאים תמציות פרחי באך ספציפיות לכל מטופל ומטופל. התאמה נכונה של תמציות פרחי הבאך תביא את המטופל לתוצאות הטובות ביותר עבורו, הן מבחינה גופנית והן מבחינה נפשית.


חיפוש באתר פרחי באך:
תנאי שימוש | צור קשר | מפת אתר | כל הזכויות שמורות 2013 | פירוש חלומות