פרחי באך

תמציות פרחי באך

ליצירת קשר ניתן למלא את הטופס בצד שמאל:

תמציות פרחי באך להורים

הורים לילדים מתמודדים עם אתגרים שונים אשר לא הכירו בעבר, הדבר אשר יכול לעורר מתחים נפשיים, חששות, פחדים ועוד.
תמציות פרחי באך נועדו לעזור בקשיים רגשיים מסוג זה על ידי פעילות אנרגטית עדינה, טבעית ויעילה אשר מחזירה את המטופל למצב מאוזן רגשית.

מה הם חלק מהמצבים בהם הורים יזדקקו לעזרתן של תמציות פרחי באך?

RED CHESTNUT
RED CHESTNUT
פרחי באך לטיפול בחרדה לשלומם של הילדים:
חרדה כזו יכולה להיות רגעית או מתמשכת והיא מאפיינת במיוחד (אך כמובן לא רק) הורים חד-הוריים שכן כל מעמסת הדאגה והגידול של הילדים היא עליהם.
החרדה יכולה להתבטא בדאגה מוגזמת לשלומו של הילד, בשאלות וטלפונים חוזרים ונשנים לבירור מעשיו של הילד, בלילות ללא שינה תוך כדי מחשבות מלאות פחד על הילד ובכל מעשה או מחשבה המגביל את מעשי הילד מתוך חרדה לשלומו.
מיותר לציין כי חרדה זו מעיקה וגורמת סבל הן להורה החרד והן לילד השמור "בכפפות של משי" אשר מרגיש כי עצמאותו מוגבלת בשל פחדיי ההורה.
תמצית פרחי באך המתאימה ביותר למצב זה הינה RED CHESTNUT. תמצית פרחי באך זו תקל על סבל ההורה הדואג ותעזור לו לחוש כי הוא יכול לסמוך על ילדו תוך כדי כך הרגעת פחדיו המוגזמים.

פרחי באך לטיפול בשתלטנות יתר על הילדים:
הורים רבים שולטים על התנהגות ילדיהם, עד כדי כך שהילדים לא מצליחים לבטא את רצונותיהם בחופשיות והדבר יוצר מתחים רבים. אין המדובר כאן על הצבת גבולות שהיא כידוע חיונית להתפתחות תקינה של הילד, אלא במצב מוגזם אשר בו ההורה השולט משרה אוירה קשה של כללים נוקשים ותגובות קשות (לעיתים על סף האלימות) כאשר הכללים לא מתבצעים לשביעות רצונו.
המצב יכול להתבטא בצעקות מצד ההורה, עונשים קשים ודיבור משפיל כלפי הילד. לדוגמא, אבא אשר ינזוף בקול בבתו בעלת עודף המשקל כאשר תאכל מאכל משמין לדעתו ו/או ימנע ממנה לאכול אותו, גם במחיר השפלתה וגרימת נזק נפשי.
הורה אשר יהיה מודע למעשיו אך יחוש כי אין בכוחו לעשות שינוי לבדו, ייעזר מאוד בתמציות פרחי באך מסוג VINE אשר ירגיעו את הצורך שלו בשליטה ובהשפלת האחר. טיפול בפרחי באך יחזיר לו את השקט הנפשי ויעזור לו לשחרר את השליטה המוגזמת, קרי לדעת מתי להתבטא ובעיקר איך לעשות זאת בצורה נעימה ולא משפילה.

פרחי באך לטיפול במניפולציות רגשיות על הילדים:
הורים אלו תמיד יקבלו תשומת-לב על ידי מניפולציה רגשית, אשר לטווח הארוך תגרום לילדים לזלזל בהורה והתוצאה תהיה הפוכה, קרי הילד ירצה פחות ופחות את קרבת ההורה המניפולטיבי.
לדוגמא, אמא אשר תאמר לבנה הבוגר כי הוא לא חייב להגיע לבקר אותה על אף שהיא לא חשה בטוב, "ושהיא כבר תישאר לבד ותסתדר בצורה כלשהי". כמובן שהדיבור יהיה מאוד אומלל ויכוון להפעלה רגשית של רחמים כלפיה.
באמצעות אבחון הבעיה על ידי מטפל מוסמך בפרחי באך והתאמה מדויקת של תמצית פרחי באך מסוג CHICORY, ההורה המניפולטיבי יוכל להרגיש כי הוא לא זקוק יותר להפעלה הרגשית המוגזמת על מנת לקבל אהבה. על ידי טיפול יעיל בפרחי באך ההורה יוכל לשוב להתעסק בעיקר ולא בטפל להימנע מרדיפה אחר תשומת-לב.

בכל מקרה, חשוב לציין כי טיפול בפרחי באך הוא אישי וכל התאמה של תמציות פרחי באך היא ספציפית ומותאמת למטופל על פי האבחנה של המטפל, לכן אם מתעורר הצורך באיזון רגשי, מומלץ לפנות לטיפול מקצועי בפרחי באך לתוצאות הטובות ביותר.


חיפוש באתר פרחי באך:
תנאי שימוש | צור קשר | מפת אתר | כל הזכויות שמורות 2013 | פירוש חלומות