פרחי באך

תמציות פרחי באך

ליצירת קשר ניתן למלא את הטופס בצד שמאל:

פרחי באך לטיפול בחרדה אימהית

מקרה טיפולי בפרחי באך - חרדה אימהית
בתיה (שם בדוי) הגיעה לטיפול בפרחי באך כאשר עיקר פנייתה הייתה חרדה הולכת וגוברת לבנה המשרת ביחידה קרבית ובמקביל לאביה המבוגר הסובל ממחלות ובעיות בריאות רבות

האם כל דאגה לאחר היא בעייתית?
חשוב לציין כי דאגה ליקרים לנו ולבני משפחה הינה דבר טבעי לחלוטין אך הדאגות במקרה של בתיה גרמו לה לסבל רב ולהפרעה משמעותית בתפקוד היומיומי עקב מחסור בשינה ומחשבות אשר לא נתנו מנוח.

לילות ללא שינה
החרדה התבטאה במעקב תמידי אחר הבן והאב בנייד, ב-"לילות לבנים" ללא שינה ובמחשבות מתרוצצות וטורדניות על התסריטים הגרועים ביותר שיכולים לקרות.
בתיה סיפרה בתשאול פרחי באך כי הדבר הגיע למצב בו היא הייתה מתקשרת לאביה כמעט מידי שעה לשאול מה שלומו וכל כתבה שהייתה מתפרסמת בנוגע לפעילות צבאית כלשהי גרמה לחרדות קשות, בכי ודאגות אינסופיות שכללו טלפונים מבוהלים למפקדים של בנה והשארת אינספור הודעות בנייד שלו.
הדבר הוביל כמובן למתחים שנוצרו בין בתיה לבין בני המשפחה.

ההחלטה לקבל עזרה
בתיה הגיעה לקבלת טיפול בפרחי באך, כאשר הרגישה כי היא לא יכולה להמשיך כך וכי איכות חייה הפכה לגרועה. כמו כן בתיה הבינה כי בנוסף לדאגותיה, התנהגותה גורמת לבנה ולאביה להתרחק ממנה, דבר אשר הכאיב לה מאוד.
כאשר בתיה הבינה כי קיימת בעיה והייתה מוכנה לקבל עזרה, היא הגיעה לקבל טיפול של תמציות פרחי באך לאיזון רגשי כשהיא סומכת על המטפלת בפרחי באך שתתאים לה בדיוק את תמציות פרחי באך המתאימות ביותר לאישיותה ולמצבה.

טראומה מהעבר
במהלך הטיפול בפרחי באך התברר ועלה כי במהלך שנות נעוריה של בתיה, אביה נפטר והאבל על מותו מעולם לא טופל.
לעתים טראומה מהעבר עלולה להשפיע על רגשות ואופן התנהגות בהווה ולכן חשוב לטפל בתמציות פרחי באך המתאימות לפתור את משקעי העבר.
התמציות אשר ניתנו לבתיה התייחסו למצב החרדה הקיצוני שלה כלפי יקיריה והרגעת המחשבות המטרידות כולל תמצית רסקיו המתאימה כעזרה ראשונה לכל מצב של לחץ וחרדה, וכמובן תמציות פרחי באך אשר נועדו לטפל בטראומת מותו של אביה והצער על פטירתו.
תוך זמן לא רב, בתיה הורידה משמעותית את המינון של הטלפונים לבנה ולאביה, היא חשה כי היא סומכת עליהם ומשחררת את החרדות הקשות לגביהם.
במקביל, בתיה הרגישה כי היא מוכנה לטפל ברגשות הקשורים למות אביה ותחושת הצער הקשה הלכה והתפוגגה ובמקומם הגיעו זיכרונות נעימים על אב אהוב ורגשות תודה על הזמן בו זכתה לגדול איתו. עם הזמן ותוך כדי המשך הטיפול בפרחי באך, בתיה גילתה כי אביה ובנה מסתדרים היטב גם אם היא לא תתקשר אליהם פעמים רבות במהלך היום מתוך דאגה וחרדה. בנוסף, בתיה היא גילתה בתוכה את היכולת לסמוך עליהם ולהבין כי הם מסוגלים לדאוג לעצמם.
כיום בתיה נמצאת ביחסים טובים יותר עם אביה ובנה, היא נרדמת בקלות, ישנה לילה רצוף ללא קושי, מתפקדת טוב יותר ורגועה הרבה יותר מאשר בתקופה שקדמה לטיפול באמצעות פרחי באך.

לסיכום, ניתן להשתמש בתמציות פרחי באך כדי לצמצם את השפעת של דאגות וחרדות למיניהן, לרבות דאגה אימהית כלפי ילדים ובן הזוג. על ידי טיפול באמצעות פרחי באך ניתן להביא במישרין להקלה בעומס הרגשי שנובע בשל אותה דאגה, ובעקיפין לשפר את מערכת היחסים בתא המשפחתי על ידי יצירת אווירה נעימה ורגועה יותר בקרב המשפחה.


חיפוש באתר פרחי באך:
תנאי שימוש | צור קשר | מפת אתר | כל הזכויות שמורות 2013 | פירוש חלומות