פרחי באך

תמציות פרחי באך

ליצירת קשר ניתן למלא את הטופס בצד שמאל:

טיפול עצמי - האם כדאי להתאים תמציות פרחי באך לבד?

האם ניתן לבצע טיפול עצמי באמצעות פרחי באך?
פעמים רבות נשאלת השאלה על ידי אנשים המתעניינים בטיפול פרחי באך, האם הם יכולים פשוט לרכוש את התמציות (אותם כל אחד יכול לקנות), לטפל בעצמם "טיפול עצמי" לפי הצורך ובכך "לחסוך" את עלות הטיפול אצל מטפל מוסמך בפרחי באך.

על פניו הדבר נשמע פשוט ונגיש, רובינו לרוב מכירים את רגשותינו ויודעים האם אנחנו עצובים או שמחים, מבולבלים או מפחדים, אז מה הבעיה?! הרי כיום בעידן האינטרנט כל המידע נמצא בחופשיות ונוכל פשוט נרכיב לעצמינו את תמציות פרחי באך המתאימות לאחר שקראנו עליהם באינטרנט.

למעשה, זו בדיוק הייתה כוונתו המקורית של ד"ר באך כאשר גילה את תכונותיהן הטיפוליות של התמציות! למעשה, ד"ר באך דמיין לעצמו מצב בו בכל בית, בנוסף לערכת העזרה הראשונה המכילה פלסטרים ואקמול, תהיה גם ערכת תמציות פרחי באך לשימוש עצמי!

במציאות, כפי שנוכח לדעת ד"ר באך, אין הדבר פשוט כלל וכלל:
טיפול במקרה פשוט:
כאשר מדובר באירוע רגשי חולף כגון התרגשות לפני בחינה, רגע לפני החופה ועוד, או לאחר תחושת מתח נקודתית שמשאירה אותנו היסטריים או נרגשים יתר על המידה - אכן הומצא ה"פלסטר" המושלם: תערובת תמציות "רסקיו" המפורסמת אשר נמכרת לקהל הרחב בכל בית מרקחת.

למעשה, מדבור בתערובת של מספר תמציות פרחי באך אשר יחד עוזרות להרגיע מיידית מתח והתרגשות יתר ואכן מומלץ להחזיק בבית תמציות כאלה למקרה הצורך לשימוש של כלל בני המשפחה.

טיפול במקרה מורכב:
מנגד, כאשר מדובר במצב רגשי עמוק ומורכב יותר המתמשך לתקופת זמן ארוכה או המכיל מספר רגשות ומצבים בלתי מאוזנים בחיי המטופל (כולנו יודעים את ההבדל בין אירוע חד פעמי לבין כזה אשר גורם לסבל רגשי ממושך) - אז דומה הדבר לאדם אשר ינסה לנתח את עצמו או לתפור בעצמו את פצעו שלו – כאן כבר יש צורך בעזרתו של מטפל פרחי באך מוסמך.

מטפל מוסמך בפרחי באך יוכל להתבונן ולהקשיב למטופל, להסתמך על ניסיונו הטיפולי ועל הידע המקצועי אשר רכש ובכך להתאים את תמציות פרחי באך הרצויות בצורה מדויקת, דבר אשר הינו קריטי להצלחת הטיפול. כמו כן, באמצעות שילוב של תמציות פרחי באך עם ליווי רגשי תומך, וכן תוך כדי התאמה מחודשת של התמציות בהתאם להתקדמות הטיפול והשינויים הרגשיים של המטופל, ניתן להגיע להצלחה כבירה בטיפול – דבר שלא ניתן להגיע אליו באמצעות נטילת תמציות רסקיו בלבד.

לכן, ההמלצה המקצועית של קהילת המטפלים בפרחי באך הינה לשים לב באיזה משני סוגי המקרה מדובר:
האם אתם חווים חוסר איזון רגשי חולף או נקודתי אשר לו מספיק "פלסטר" בדמות תערובת פרחי באך "רסקיו"?

או שמא מדובר במקרה של מצב רגשי מורכב, כזה אשר מציק ואינו מרפה גם בחלוף הזמן – במקרה זה בהחלט רצוי לפנות למטפל מוסמך בפרחי באך אשר ידע לכוון ולהתאים תמציות פרחי באך מדויקות עבורכם וללוותכם בדרככם לבריאות נפשית ורגשית מאוזנת וטובה.
חיפוש באתר פרחי באך:
תנאי שימוש | צור קשר | מפת אתר | כל הזכויות שמורות 2013 | פירוש חלומות