פרחי באך

תמציות פרחי באך

טיפול בפרחי באך
טיפול בפרחי באך

ליצירת קשר ניתן למלא את הטופס בצד שמאל:

תמציות פרחי באך: אבגר (Agrimony)

אבגר
אבגר
שם מלא:
אבגר
שם לועזי:
Agrimony

מאפיין טיפולי עיקרי:

תמציות פרחי באך מסוג אבגר (Agrimony) מתאימות למי שמסתיר רגשות קשים מאחורי מסכה של העמדת פנים מחויכת.

מתי תתאים תמצית פרחי באך אבגר (Agrimony)

תמציות פרחי באך מסוג אבגר (Agrimony) משמשות לטיפול במי שרגיל להסתיר בעיות ותחושות לא נעימות ונראה כלפי חוץ כאדם שמח ללא בעיות וקשיים.
כאשר ניגשים לטיפול בפרחי באך, יש לזכור כי ההדחקה אצל מי שיטופל בתמציות פרחי באך מסוג אבגר (Agrimony) היא כה עמוקה, עד אשר קיימים מצבים בהם המטופל עצמו אינו מודע לרגשותיו הקשים (גם במצבים כאלה, נטילת פרחי באך תביא לשיפור במצבו של המטופל).
מנגד, ייתכן מצב בו המטופלים בפרחי באך מסוג אבגר (Agrimony) דווקא יחושו רגשות קשים ויסבלו בשל כך אך בשל קושי בהתמודדות, הם יעטו על פניהם מעין מסכה של שמחה וחיוך. על ידי כך, הם ינטרלו את הצורך להתמודד עם הבעיות.
מטופל בפרחי באך מסוג אבגר (Agrimony) יכול להיות מטופל בעייתי מפני שמאוד קשה לדבר איתו על רגשות קשים. לעיתים קרובות המטופל לא יידע לשים את האצבע על הבעיות אשר גרמו לו להגיע לטיפול פרחי באך.

התוצאות אליהן מביאה תמצית פרחי באך מסוג אבגר (Agrimony)

תמציות פרחי באך עוזרים להגן על המטופל מפני זעזועים רגשיים ונותנים מעין רשת בטחון לכל שינוי באשר הוא. פרחי באך מתאימים לטיפול באנשים אשר מודעים לבעיותיהם ובמקביל גם באנשים אשר אינם יודעים מה גורם להם לרגשות שליליים.
השינוי במטופל לאחר טיפול בפרחי באך מסוג אבגר (Agrimony) יכול להיות משמעותי מאוד. בעקבות הטיפול, יוכל המטופל לחשוף בפני עצמו ולאחר כך גם כלפי חוץ את רגשותיו האמיתיים, קשים ככל שיהיו, ולהתמודד איתם בצורה פתוחה.
הסביבה הקרובה של המטופל תוכל להרוויח "בחזרה" את המטופל לאחר הטיפול בפרחי באך. לאחר תקופה לא ארוכה שבמהלכה ישתה המטופל תמציות פרחי באך, הוא יהיה פתוח רגשית, ידבר על רגשותיו ואינו יחשוש להביע קשיים בצורה המאפשרת לסביבה לעזור ולתמוך. השינוי המתואר פה יהיה משמעותי מאוד ביחס לתקופה שקדמה לטיפול בפרחי באך.
לאחר הטיפולים, מטופלים טיפוסיים בפרחי באך מסוג אבגר (Agrimony) יוכלו להרגיש שמחה ואף להפגין שמחה כשהם באמת שמחים, ולחילופין עצב או כעס כאשר רגשות שליליים עולים בהם, בצורה אמיתית ועם מודעות עצמית.
נקודת החוזק המשמעותית ביותר של התמצית אבגר (Agrimony) היא היכולת להביא את המטופל למצב שבו הוא מביע רגשות ותחושות כלפי חוץ, דבר אשר מאפשר לסביבה להרגיש אמפטיה ולהפגין רגישות כלפיו.

מקרה לדוגמא: טיפול בפרחי באך מסוג אבגר (Agrimony)

רינה (שם בדוי), בת 72, נשואה וסבתא לארבעה נכדים, הגיעה לטיפול בפרחי באך ביחד עם בעלה. כאשר רינה הגיעה לתשאול הראשון של פרחי הבאך, היא ציינה כי בעלה הוא זה אשר כיוון אותה לטיפול כי למעשה היא מרגישה בסדר גמור ורק קצת עייפה בזמן האחרון.
רינה סיפרה במהלך הטיפול בפרחי באך כי ברגעים מסוימים היא פונה לאכילת יתר. עוד ציינה רינה כי במהלך כל חייה היא סבלה מעודף משקל אשר שום דיאטה לא פתרה. רינה לא ידעה לומר מתי תוקף אותה הצורך לאכילה מוגזמת ובוודאי שגם לא ידעה מה מביא אותה לכך.
בעלה סיפר בדאגה כי רינה מזה חודשיים אינה עושה את הפעילות הגופנית הרגילה וכי היא מזניחה את עצמה ואת הבית לאחרונה.
לרינה הותאמו תמציות פרחי באך מסוג אבגר (Agrimony) כחלק מהטיפול הכללי ואט אט ניתן היה לחוש בשינוי. רינה מצאה את עצמה מדברת עם בעלה על הקשיים ביחסיה עם ילדיה, דבר אשר לא הודתה בו מעולם. השיחה הפתוחה שקיימה עם בעלה היוותה פריצת דרך משמעותית אצל רינה לקראת שיפור ביכולתה להביע רגשות ולהודות בקושי.
בהמשך הטיפול, רינה למדה להיות קשובה לעצמה ולצרכיה וידעה להגיד במהלך טיפולי פרחי באך הקבועים כי היא פונה לאכילה מוגזמת ברגעים שבהם היא מרגישה עצובה ובודדה. עקב המודעות של רינה לרגשותיה היא למדה בהדרגה איך לבקש עזרה ותמיכה מבעלה בצורת חיבוק או מילה טובה לפני שהיא פונה לאכילת יתר והצליחה לרדת במשקל אפילו מבלי שהתאמצה.
מהרגע בו רינה נפתחה רגשית, הודות לטיפול בתמציות פרחי באך מסוג אבגר (Agrimony), כל הסביבה הגיבה לשינוי והחלו שיחות פתוחות בינה לבין ילדיה הבוגרים. בעיות של שנים עלו לדיון ונפתרו לרווחת כולם.

רינה: "הרגשתי כאילו משקולת ענקית ירדה מעליי בזכות הטיפול בפרחי באך וכעת אני יכולה לדבר בצורה פתוחה עם משפחתי האהובה".

בחזרה: רשימת 38 תמציות פרחי באך


חיפוש באתר פרחי באך:
תנאי שימוש | צור קשר | מפת אתר | כל הזכויות שמורות 2013 | פירוש חלומות