פרחי באך

תמציות פרחי באך

טיפול בפרחי באך
טיפול בפרחי באך

ליצירת קשר ניתן למלא את הטופס בצד שמאל:

תמציות פרחי באך: אברש (Heather)

אברש
אברש
שם מלא:
אברש
שם לועזי:
Heather

מאפיין טיפולי עיקרי:

תמציות פרחי באך המכילות אברש (Heather) מתאימות לטיפול בדאגות אישיות רבות והתעסקות עצמית מוגזמת.

מתי תתאים תמצית פרחי באך אברש (Heather)

טיפול בתמציות פרחי באך עוזר להרגעת לחץ וחרדה ומעניק שלווה ורוגע. טיפול בתמציות פרחי באך המכילות אברש (Heather) יתאים לאלו הסובלים מדאגה עצמית מוגזמת ולמתעסקים בעצמם בצורה כפייתית. התמצית אברש (Heather) תתאים במיוחד למטופלים שאינם מסוגלים להקשיב באמת לבעיותיהם של אחרים מאחר והם עסוקים בעצמם.
הטיפול בפרחי באך מסוג אברש (Heather) ייתן מענה למטופלים שמדברים באופן אובססיבי על בעיותיהם בפני אנשים אחרים, גם אם אותם אנשים מראים סימני מועקה למשמע תלונותיהם החוזרות ונשנות. תמצית פרחי באך אברש (Heather) מתאימה לאנשים שזקוקים תמיד לאוזן קשבת ולאנשים שנוהגים לספר על מחלותיהם בצורה מוגזמת. בדרך כלל מדובר באנשים שיכולים להאריך בתיאור פרטים חסרי חשיבות וידרשו הקשבה בלעדית מהסביבה ללא כל רצון לנהל שיחה הדדית.
מטופל טיפוסי שיוכל להיעזר בתמציות פרחי באך המכילות אברש (Heather) יחוש לרוב בדידות רבה בחייו מאחר והתנהגותו גורמת לסביבה להתרחק מפניו. יחד עם זאת, רוב המטופלים אינם מודעים לכך שההתנהגות שלהם היא הגורמת לבעיית הבדידות ובכך יכול לעזור טיפול בפרחי באך מסוג אברש (Heather).
עוד ניתן לומר כי אדם אשר תתאים לו תמצית פרחי באך אברש (Heather) ישתמש בשפת גוף שכוללת חדירה למרחב האישי של המאזין, לעיתים עד למצב שבו הוא יוצר מגע גופני ואף אוחז באדם שמולו בכדי לגרום לו להקשיב.
לסיכום, ניתן לומר כי תמצית פרחי באך אברש (Heather) תעזור למטופלים שנתפסים בעיני הסביבה כאנוכיים ועסוקים רק בעצמם.

התוצאות אליהן מביאה תמצית פרחי באך מסוג אברש (Heather)

ככלל, טיפולים בפרחי באך עוזרים לפתור בעיות רגשיות וצורות התנהגות שליליות שנובעות בשל בעיות רגשיות. טיפול באמצעות פרחי באך מסוג אברש (Heather) יתמוך במטופל מבחינה נפשית-רגשית ויאפשר לו להיות קשוב גם לבעיותיהם של אחרים בניגוד למצב שלפני הטיפול.
מטופל בתמצית פרחי באך מסוג אברש (Heather) יוכל לעזור לאחרים ולתת מעצמו בצורה לא אנוכית. נטילת התמצית אברש (Heather) תאפשר למטופל להשתמש בניסיון החיים שלו על מנת להיות מסוגל להקשיב ולעזור לסביבתו.
תמצית פרחי באך מסוג אברש (Heather) תרגיע את הצורך של המטופל בשיחה חד צדדית בלבד ותאפשר לו להיות נדיב כלפי בעיות האחר. כתוצאה מכך המטופל ייתפס בעיני החברה כמאזין טוב אשר מוכן לסייע בעת הצורך.
אנשים המטופלים בתמצית פרחי באך אברש (Heather) יגלו במשך הזמן כי כשהם מתייחסים לאנשים אחרים באותה מידת התעניינות והקשבה, אותם אנשים יחפשו את קרבתם בניגוד לתקופות שקדמו לטיפול בפרחי באך. כתוצאה מהטיפולים, תחושת הבדידות של המטופלים תיחלש ואף תיעלם.

מקרה לדוגמא: טיפול בפרחי באך מסוג אברש (Heather)

לאה (שם בדוי), פנסיונרית בת 67, אם לשניים וסבתא לנכדים, הגיעה לטיפול בפרחי באך בעזרת ילדיה ובעלה שהרגישו כי קשה להם לשאת את ההתנהגות האנוכית והמעיקה של אימם. כוונתם של בני המשפחה היתה להשתמש ביתרונות של טיפול בפרחי באך כדי לעזור לאימם בעזרת טיפול רגשי שישחרר אותה מהתלות הכפייתית בהקשבת הסובבים אותה לבעיות שלה. כמו כן, בני המשפחה חיפוש פתרון יעיל לתחושת הבדידות, ההשפלה והכאב שחשה לאה בכל פעם שאחד מידידיה התרחק ממנה.
כמו בכל טיפול בפרחי באך, לאה הגיעה לפגישת תשאול ואכן מיד ניתן היה לראות בשפת גופה את המצב הרגשי בו היא נמצאת. לאה האריכה בדיבור על מחלותיה השונות, הרגישה צורך לפרט על כל בדיקותיה ותרופותיה מבלי שנשאלה על כך, ולא חשה מתי היא מגזימה ועליה לסיים.
ללאה הותאמה תמצית פרחי באך מסוג אברש (Heather), והתוצאות נראו לאחר זמן קצר כאשר לאה החלה להבין את הקשר שבין התנהגותה המרחיקה לבין בדידותה. לראשונה בחייה ובזכות הטיפול בפרחי הבאך, לאה הבינה שהסיבה למתחים שנוצרו בינה לבין סביבתה נובעים בשל ההתנהגות שלה.
במקביל, תוך כדי התקדמות הטיפול בפרחי באך, נעלם הצורך של לאה לספר על צרותיה "לכל מי שרק אפשר". לאה הרגישה כי ככל שתמעיט בדיבור על מחלותיה, כך תחשוב עליהן פחות וכתוצאה מכך הרגשתה הנפשית וגם הגופנית השתפרה פלאים.
ככל שהטיפול בפרחי באך המשיך, הותאמו ללאה תמציות פרחי באך נוספות על מנת לשפר את איכות חייה בתחומים אחרים. עקב המשכיות הטיפול, לאה החלה מתעניינת בבני משפחתה ובחבריה אשר היו מופתעים מאוד מהשינוי שחל בה. בתחילה התקשו חבריה להאמין שהיא אכן מבקשת לשמוע גם אותם, אך עם הזמן הבינו שבזכות פרחי הבאך לאה השתחררה מהצורך האובססיבי לשתף בדאגותיה ושלא למדה להקשיב לצרכיהם של הסובבים אותה.

לאה: "מאז שהתחלתי לנטול תמציות פרחי באך במסגרת הטיפול, חיי החברה שלי השתפרו. אני מרגישה שלמדתי להיות קשובה לצרכי הסובבים אותי בניגוד לתקופה שלפני הטיפול."

בחזרה: רשימת 38 תמציות פרחי באך


חיפוש באתר פרחי באך:
תנאי שימוש | צור קשר | מפת אתר | כל הזכויות שמורות 2013 | פירוש חלומות