פרחי באך

תמציות פרחי באך

טיפול בפרחי באך
טיפול בפרחי באך

ליצירת קשר ניתן למלא את הטופס בצד שמאל:

תמציות פרחי באך: אורן (Pine)

אורן
אורן
שם מלא:
אורן
שם לועזי:
Pine

מאפיין טיפולי עיקרי:

תמציות פרחי באך המכילות אורן (Pine) מתאימות להיטהרות מפני תחושה מוגזמת של האשמה עצמית.

מתי תתאים תמצית פרחי באך אורן (Pine)

טיפול באמצעות פרחי באך יכול לעזור במצבי חוסר שקט ולהשרות תחושות של שלווה ורגיעה. אנשים רבים חשים לעתים אשמה כאשר הם מרגישים אחראיים למצב או מעשה מסוים אשר נלוו לו תוצאות שליליות. בדרך כלל תהיה לתחושת האשמה הצדקה ובסיס במציאות, מה שיאפשר להם לבקש סליחה או לתקן את הטעון לתיקון ולהמשיך בחייהם.
מנגד, לא כך הדבר במקרה של מי שזקוק לטיפול באמצעות תמציות פרחי באך מסוג אורן (Pine). מטופלים אלה לרוב יחוו תחושת האשמה עצמית בצורה מוגזמת כמעט בשל כל דבר וכל אירוע בחייהם.
הרצון העיקרי של מי שיתאימו לו את תמציות פרחי באך אורן (Pine) יהיה להתנצל ללא הרף, כאשר הנטייה היא לשאת באחריות גם על טעויות של אחרים. הטיפול על ידי פרחי באך נועד לאזן את ההרגשה המוגזמת ולשחרר את המטופל מהסבל הכרוך בהרגשת אשמה עצמית מתמדת.
לרוב הסביבה תתפוס מטופל טיפוס בתמצית פרחי באך מסוג אורן (Pine) כמי שמסתפק במועט. לדוגמא, גם אם המטופל יהיה חולה, הוא ירגיש כי זו אשמתו ויקבל את הקושי בהכנעה ובתחושה כי זה "מגיע לו".
המצב הרגיל של מטופלים אלו יהיה מצב של התנצלות והנמכה עצמית, תוך כדי תחושה חזקה של מבוכה מעצם רצונם להצליח. בכך נוטים מטופלים רבים לקלקל לעצמם את הסיכוי לחיים שמחים וחופשיים מאשמה תמידית.
אנשים אלו יתחילו טיפול עם תמציות פרחי באך אורן (Pine) כאשר הנטייה התמידית להאשמה והענשה עצמית תשתלט עליהם והם יחוו סבל כתוצאה מכך.

התוצאות אליהן מביאה תמצית פרחי באך מסוג אורן (Pine)

הטיפול על ידי תמציות פרחי באך המכילות אורן (Pine) נועד בראש ובראשונה לשחרר את המטופל מהסבל ותחושת ההאשמה והענשה העצמית.
בעקבות נטילת התמציות, המטופל יחזור להרגיש כי לא הכל קורה באשמתו. עם התקדמות הטיפול בפרחי באך יפחת הצורך להתנצל בפני אחרים ולהיות "עבד" של הצורך לשאת באחריות לטעויותיהם של אחרים.
שמחת החיים תחזור למטופל בתמציות פרחי באך אורן (Pine) כאשר העומס הרגשי הנובע בשל נשיאת האשמה עצמית תמידית ילך ויפחת עד לכדי תחושת הקלה.
עקב הטיפול בפרחי באך, המטופל יוכל לשאת באחריות בצורה בריאה, ללא התנשאות מחד אך ללא הנמכה עצמית מוגזמת מנגד.
למטופלים בתמציות פרחי באך אורן (Pine) יהיו באופן טבעי חושי צדק ומוסר גבוהים ותחושה חזקה של "מה נכון ומה לא נכון" תאפיין אותם. זה יקרה כמובן רק כאשר תחת מצב רגשי מאוזן ועל כן בזכות הטיפול בפרחי באך הם יוכלו לנצל את חוש הצדק שלהם לטובת עשייה מוצלחת במקום בצורה שלילית כבעבר.

מקרה לדוגמא: טיפול בפרחי באך מסוג אורן (Pine)

מיכל (שם בדוי), בת 30 מהמרכז, הרגישה תקופה ארוכה כי לא מעריכים אותה מספיק במקום עבודתה, דבר אשר גרם לה לתחושת נחיתות והשפלה מתמדת.
מיכל הגיעה לפגישת יעוץ להתאמת תמציות פרחי באך, ועל פי דבריה ניתן היה לראות כי היא מרגישה "ראויה" ליחס הזה. מיכל תיארה כיצד היא תמיד מתנצלת כאשר משהו משתבש וכי רגשות אשמה מקננים בה בכל העת בשל התנהלותה ובשל חלקה בבעיות בעבודה (גם שלא מדובר באשמה שלה בפועל).
מיכל החלה מטופלת בתמציות פרחי באך מסוג אורן (Pine) ותוך זמן קצר החל הטיפול לתת את אותותיו. מיכל הצליחה לראות כי כל דבר רע שקרה נבע באשמתה והצורך להתנצל ולגמד את עצמה הלך והתמעט.
תוך כדי המשך נטילת תמציות פרחי הבאך ובמקביל להרגשתה המשתפרת, מיכל חשה כי גם סביבתה רואה את השינוי והיחס אליה בעבודה הלך והשתפר.
מיכל המשיכה בטיפול פרחי באך ובטחונה בעצמה המשיך להתחזק. היא התגלתה כאחראית וחרוצה וסביבתה אהבה את היכולת שלה לקחת משימות על עצמה מבלי לחשוש במקביל להפגנת צניעות ויושר.
אין ספק כי הטיפול בתמציות פרחי באך אורן (Pine) עזר למיכל להבין כי הסביבה אינה מבקשת להאשים אותה כלל וכי את רוב תחושת האשמה היא נהגה ליצור במו ידיה.

מיכל: "אני מרגישה כאילו עול כבד ירד מעלי בעקבות הטיפול בפרחי באך. לא תיארתי לעצמי כי אוכל לחוש כה ראויה, ללא רגשות אשם ועם תחושה נהדרת של הצלחה."

בחזרה: רשימת 38 תמציות פרחי באך


חיפוש באתר פרחי באך:
תנאי שימוש | צור קשר | מפת אתר | כל הזכויות שמורות 2013 | פירוש חלומות