פרחי באך

תמציות פרחי באך

טיפול בפרחי באך
טיפול בפרחי באך

ליצירת קשר ניתן למלא את הטופס בצד שמאל:

תמציות פרחי באך: אלון (Oak)

אלון
אלון
שם מלא:
אלון
שם לועזי:
Oak

מאפיין טיפולי עיקרי:

תמציות פרחי באך המכילות אלון (Oak) מתאימות לנטרול עייפות פנימית אצל אנשים שאינם מפגינים חולשה כלפי חוץ.

מתי תתאים תמצית פרחי באך אלון (Oak)

תמציות פרחי באך משקמות ממצבים נפשיים-רגשיים קשים ונותנים כוחות נפשיים להתמודדות בהמשך הדרך. תמציות פרחי באך המכילות אלון (Oak) יתאימו למי שבדרך-כלל נחשב לאיש חזק שאינו מוותר, אך יחד עם זאת חש עייפות ודכדוך. ללא טיפול מתאים, תחושת העייפות (שאינה באה לידי ביטוי כלפי חוץ) עלולה להביא לתחושת אובדן שליטה והתפרקות.
אנשים שיעזרו בתמצית פרחי באך אלון (Oak) לא נוטים לוותר בקלות וגם כאשר הם חשים בעייפות ועומס, הם מסרבים להרפות ולנוח על מנת לצבור כוחות. תמצית פרחי באך אלון (Oak) תעזור במיוחד כאשר המטופל חש דיכאון עקב העייפות והתשישות שמציפים אותו, זאת מאחר ומנוחה ורגיעה נתפסים בעיניו כ-"ויתור עצמי", כחולשה וככישלון.
תמצית פרחי באך מסוג אלון (Oak) תתאים למטופלים שנוהגים לעבוד קשה מאוד, להשקיע בכל משימה ולהתאמץ עד קצה גבול היכולת, מתוך תחושת מחויבות ואחריות כלפי הסובבים אותם. בעיני החברה, יראו אנשים אשר תתאים להם תמצית פרחי באך אלון (Oak) כאנשים חרוצים, נאמנים וכאלה שתמיד ניתן לסמוך עליהם.
מטופלים טיפוסיים בתמציות פרחי באך אלון (Oak) יחוו תחושות של לחץ וכשלון במידה ויעצרו את ה"מרוץ" וינוחו, זאת מכיוון שעל פי תפיסתם הם ירגישו כי הם מאכזבים את הסובבים אותם, המצפים מהם לביצועים גבוהים במיוחד.
מטופל אשר לו תתאים תמצית פרחי באך אלון (Oak) יכול להיות מוכר בסביבתו כ-"וורקוהוליק", כזה שאף פעם לא נח, תמיד מוכן לכל משימה ועובד שעות ארוכות במיוחד. ניתן לסכם בכך שתמציות פרחי באך אלון (Oak) מיועדות לטיפול באלו אשר אינם יודעים איך לטפל בעצמם ולשמור על כוחותיהם עד למצב של התמוטטות נפשית.

התוצאות אליהן מביאה תמצית פרחי באך מסוג אלון (Oak)

תמצית פרחי באך מסוג אלון (Oak) תעזור למטופל לזהות מתי הוא עמוס מידי ועייף. נטילת התמצית תאפשר למטופל לדעת מתי לנוח ולחדש כוחות בטרם יגיע לכדי ההתמוטטות רגשית-נפשית.
טיפול באמצעות פרחי באך מסוג אלון (Oak) יעזור למטופל להמשיך להיות חזק ועם כוחות נפשיים רבים, זאת על מנת להצליח לתפקד בצורה מיטבית. במקביל לכך, התמצית אלון (Oak) תאפשר למטופל לדעת מתי הוא זקוק למנוחה, ללא תחושת הכישלון אשר היה מרגיש אלמלא הטיפול בפרחי באך.
תמצית פרחי באך אלון (Oak) תיתן למטופל אומץ ותקווה לעמוד בכל מכשול מבלי תחושות הלחץ והעומס, אלא מתוך חוזק נפשי אשר יאפשר לו כוח-סבל וכוח-רצון משמעותיים.
התמודדויות רבות של מי שיטופל בתמצית פרחי באך אלון (Oak) תהינה קלות יותר ומלוות בפחות לחצים בזכות הטיפול בפרחי באך. בעקבות הטיפול, מטופל יפתח יכולת הקשבה-פנימית לצרכים שלו ורק לאחר מכן לצרכי הסביבה, מתוך הבנה שזה הדבר הנכון עבורו במקרים רבים בחייו.

מקרה לדוגמא: טיפול בפרחי באך מסוג אלון (Oak)

דן (שם בדוי), מהנדס מכונות במפעל גדול בן 65, סבל מכאבי בטן ולחצים בחזה אשר בבדיקות מקיפות לא נמצא להן כל הסבר. דן הגיע לטיפול בתמציות פרחי באך עם חששות רבים ובתשאול התברר כי דן מסור מאוד לעבודתו וכי שעות העבודה שלו רבות וכוללות נסיעות ממושכות ועבודה פיזית רבה.
עוד התברר במהלך התשאול (אשר נערך בכל תחילת טיפול באמצעות פרחי באך) כי במקביל עוסק דן בפעילות גופנית מאומצת הכוללת ריצה, שחיה ורכיבה באופני שטח.
פעמים רבות אשתו של דן פנתה אליו בבקשה כי ינוח יותר ויחזור מוקדם יותר מעבודתו מאחר והוא כבר לא צעיר ובשל מגבלות גופניות שונות, אך דן הרגיש כי אם יעצור את "המרוץ" הוא יאבד מכוחו. דן חשש כי בעקבות כך הוא ירגיש כי הוא מזדקן ומאכזב את סביבתו המצפה ממנו להמשיך לתפקד כרגיל.
בעקבות האבחון הותאמה לדן תמצית פרחי באך מסוג אלון (Oak), על מנת לאפשר לדן לקבל את המנוחה שלה הוא זקוק מבלי שיחוש כי הוא נכשל במשימותיו. בבסיס הטיפול הונח כי יתכן והמחשבה על מנוחה גרמה לדן ללחצים נפשיים ובסופו של דבר לכאבים הגופניים מהם סבל. הבחירה בתמצית פרחי באך מסוג אלון (Oak) נעשתה על מנת לאפשר לדן לקבל את השינוי בחייו.
דן החל בטיפול בפרחי באך ותוך זמן קצר חל שינוי משמעותי בהתנהגותו. הוא החל נח יותר והרשה לעצמו לחדש כוחות ללא נקיפות מצפון, דבר אשר לא התאפשר לדן מבחינה רגשית-נפשית טרם הטיפול.
מברור שנעשה (בהסכמתו של דן כמובן) עם סביבתו הקרובה התברר כולם חשו בשינוי שהתרחש בחייו של דן. אשתו סיפרה כי דן רגוע יותר ולא לחוץ כבעבר.
דן הוסיף וסיפר כי עקב הטיפול בפרחי באך הוא מרגיש כי מותר לו לוותר על משימות מלחיצות ולשים בריאותו הגופנית והנפשית במקום הראשון בסדר העדיפויות שלו. הטיפולים שדן עבר באמצעות פרחי באך אפשרו לו לתפקד בצורה טובה יותר מתוך שמחה והתלהבות עם כוחות מחודשים ובמקביל תוך כדי התאמה ותשומת לב לגילו וליכולותיו.

אשתו של דן: "לפני הטיפול בפרחי באך שדן עבר לא האמנתי שיהיה ניתן לעצור את קצב החיים האינטנסיבי של דן. כיום, בעקבות הטיפולים דן חי חיים מאוזנים יותר ולמד ליהנות גם מרגעים של מנוחה ושלווה, מה גם שהכאבים והתחושות הלא נעימות נעלמו כלא היו."

בחזרה: רשימת 38 תמציות פרחי באך


חיפוש באתר פרחי באך:
תנאי שימוש | צור קשר | מפת אתר | כל הזכויות שמורות 2013 | פירוש חלומות