פרחי באך

תמציות פרחי באך

טיפול בפרחי באך
טיפול בפרחי באך

ליצירת קשר ניתן למלא את הטופס בצד שמאל:

תמציות פרחי באך: בוקיצה (Elm)

בוקיצה
בוקיצה
שם מלא:
בוקיצה
שם לועזי:
Elm

מאפיין טיפולי עיקרי:

תמציות פרחי באך המכילות בוקיצה (Elm) מתאימות למי שמרגיש עומס רב עקב אחריות שמכבידה עליו.

מתי תתאים תמצית פרחי באך בוקיצה (Elm)

טיפול אלטרנטיבי באמצעות פרחי באך מאזן רגשות שליליים ובמקביל מחזק רגשות חיוביים ומעודדים. תמציות פרחי באך המכילות בוקיצה (Elm) יתאימו למי שמרגיש עומס יתר בחייו, בסיטואציה רגעית וגם בסיטואציה מתמשכת.
הטיפול בפרחי באך מסוג בוקיצה (Elm) יעזור למטופל שחש עצבות עקב חוסר יכולת לעמוד בכל המשימות שעומדות בפניו. כמו כן, נטילת תמצית בוקיצה (Elm) תסייע למטופל שמטיל ספק בעצמו ובכישוריו בשל עומס יתר ואחריות רבה שמוטלת עליו. תמצית פרחי באך מסוג בוקיצה (Elm) מיועדת למטופלים שתמיד דואגים לאחרים על חשבון מנוחתם שלהם, אך לעיתים חשים כי לא יוכלו לעמוד בעומס המטלות.
המטופל אשר לו תתאים תמצית פרחי באך מסוג בוקיצה (Elm), הוא זה אשר הבסיס לעצבות שלו היא התחושה כי הוא לא מספיק מוכשר או בעל כוחות לביצוע כל משימותיו, ולכן מרגיש ספקות בקשר לעצמו וליכולותיו. במהלך אבחון להתאמת פרחי באך המטופל יפגין עייפות ותשישות, חוסר בטחון ואף דיכאון קל.
תמצית פרחי באך בוקיצה (Elm) תסייע למי שהסביבה שלו אינה מצפה ממנו בהכרח לקחת אחריות רבה, אלא הוא עצמו אינו מפנה מספיק זמן למנוחה ולטיפול בעצמו.
תמצית פרחי באך מסוג בוקיצה (Elm) היא תמצית שתסייע במיוחד לאנשים בתפקידי מפתח והנהגה כגון מטופלים העובדים בתחומי החינוך, הניהול והחברה. יחד עם זאת, נטילת פרחי באך מסוג בוקיצה (Elm) מיועדת גם לאימהות טוטאליות אשר נוהגות לשים את צרכי המשפחה לפני הצרכים שלהן. מדובר באימהות אשר משקיעות זמן ודאגה לענייני היומיום וכתוצאה מכך חשות שהן לא יכולות עוד לשאת את הנטל. טיפולים בתמציות פרחי באך יכולים לעזור לנטרל את העייפות ואת העצב שעלולים להיגרם עקב המצב שתואר.

התוצאות אליהן מביאה תמצית פרחי באך מסוג בוקיצה (Elm)

טיפול באמצעות פרחי באך מסוג בוקיצה (Elm) יחזיר למטופל את בטחונו העצמי ואת אמונתו בכוחותיו. כמו כן, נטילת התמציות יקלו על תחושת הכובד של האחריות אשר חלה על המטופל.
תמצית פרחי הבאך בוקיצה (Elm) תאפשר לאדם למצוא את האיזון שבין לקיחת אחריות וביצוע מטלות לבין מנוחה ושמירה על כוחותיו, בצורה כזו שהוא לא ייקח על עצמו אחריות מעבר למה שהוא מסוגל להכיל.
נטילת התמצית במהלך טיפול בפרחי באך תעזור למטופל לנהל את מטלותיו באופן נכון ושקול יותר תוך שימת דגש לגבולות שלו וליכולות שלו.
טיפול מתמשך באמצעות פרחי באך המכילים בוקיצה (Elm) יעזור למטופל לצאת מהמצב המעייף והמדכא ולהבין שזהו רק מצב זמני בלבד. כתוצאה מהטיפול המטופל יפנים כי באמצעות בניהול נכון ניתן לבצע את המשימות ולו הקשות ביותר ובלבד שהמטופל יידע לשמור על מידתיות.

מקרה לדוגמא: טיפול בפרחי באך מסוג בוקיצה (Elm)

ארז (בן 40), ממושב בדרום הארץ, התאלמן מאשתו כשנה טרם החל בטיפול בפרחי באך, ומאז חש כי עול כבד הוטל עליו בשל האחריות בגידול שלושת ילדיו הקטנים.
מעבר לעצב העמוק שחש על מותה של אשתו האהובה, הוא התהלך מדוכדך ומלא בתחושה כבדה של עומס. קרובת משפחה אשר הבחינה בעייפות על פניו הנפולים, הציעה לנסות טיפול בפרחי באך לאחר שהיא בעצמה התנסתה בטיפול דומה.
בשלב התשאול, אשר הינו השלב הראשון בטיפול בפרחי באך, התגלו הסיבות לתחושותיו הקשות של ארז. קל היה להבחין כי ארז הרגיש שהוא לוקח על עצמו מטלות רבות הקשורות לטיפול בילדים ולתחזוקת הבית וזאת בנוסף לכך שהחזיק במשרה תובענית. על אף תדמית ה-"סופר-אבא", מתחת לפני השטח, הסתתר חוסר בטחון ביכולתו להיות אבא מספיק טוב לילדיו בהיעדר דמות אם, דבר אשר גרם לו לעצב רב.
על סמך התשאול, לארז הותאמה לו תמצית פרחי באך בוקיצה (Elm) ותוצאות הטיפול היו מהירות (ובכך הפתיעו את ארז). ארז החל להיעזר יותר ויותר במשפחתו הקרובה ובמשפחת אשתו במשימות יומיומיות כגון בישול ארוחות, עזרה בהסעת הילדים לחוגים ועוד.
נטילת תמציות פרחי הבאך הובילה את ארז להבנה כי זה בסדר לפנות לסביבה בכדי לעכל על העומס שלו. בעקבות השימוש בתמציות ארז הרגיש הקלה עצומה אשר לוותה בתחושת ביטחון ביכולתו להיות הורה. העזרה שביקש וקיבל גרמה לארז להרגיש מחוזק ואהוב, עובדה שתרמה לחיזוק בטחונו בעצמו וביכולותיו.
בעקבות הטיפולים בפרחי הבאך התפוגגה תחושת העייפות הקשה, וארז חש שכוחותיו חזרו אליו. אחרי שארז למד להכיר את היכולות הנפלאות של פרחי הבאך, הוא המשיך בטיפול פרחי באך לשיפור תחומים אחרים בחייו ושאב ממנו כוח ועזרה רבים.

ארז: "פרחי הבאך העניקו לי כלי נוסף אשר באמצעותו אני מתמודד כיום עם קשיים, בעיות ולחצים. אני מאוד שמח ששמעתי על הטיפולים בפרחי באך".

בחזרה: רשימת 38 תמציות פרחי באך


חיפוש באתר פרחי באך:
תנאי שימוש | צור קשר | מפת אתר | כל הזכויות שמורות 2013 | פירוש חלומות