פרחי באך

תמציות פרחי באך

טיפול בפרחי באך
טיפול בפרחי באך

ליצירת קשר ניתן למלא את הטופס בצד שמאל:

תמציות פרחי באך: גפן (Vine)

גפן
גפן
שם מלא:
גפן
שם לועזי:
Vine

מאפיין טיפולי עיקרי:

תמציות פרחי באך מסוג גפן (Vine) מתאימות לאנשים החשים צורך בשליטה על חלשים מהם ומנהיגים בכוחניות.

מתי תתאים תמצית פרחי באך גפן (Vine)

אנשים אשר יעזרו בתמציות פרחי באך גפן (Vine) הם בדרך כלל בעלי יכולות מרשימות, מצליחים ומובילים. לצד כל אלה מטופלים טיפוסיים בגפן (Vine) נוטים לשלוט באחרים החלשים מהם. כך לדוגמא, הורה השולט על ילדו ביד רמה או מעסיק המשליט "טרור" על עובדיו יוכלו להיעזר בטיפול בפרחי באך על מנת להחליש את שתלטנותם.
ברוב המקרים המטופל בתמציות פרחי באך גפן (Vine) לא ישאף לשנות או לשפר את התנהגותו של האדם הכפוף אליו, אלא ינסה לגרום לו לציית בצורה עיוורת. מאחר ומדובר בצורת התנהגות קיצונית ביחס לחברה, ניתן להיעזר בתמציות פרחי באך על מנת להתגבר עליה ולעדן אותה.
פרחי באך מסוג גפן (Vine) יינתנו לאדם אשר הסביבה נרתעת ופוחדת מפניו, ולמי שלא מצליח לנהל מערכות יחסים שווי ערך. מטופל טיפוסי בתמציות באך המכילות גפן (Vine) יהיה רגיל ליחסי מרות עם צורך תמידי בשליטה ו"הקטנת" האדם ממולו. את המצב הזה ניתן לשנות באמצעות טיפול נכון בפרחי באך.
במקרים קיצוניים של צורך בטיפול תמציות פרחי באך מסוג גפן (Vine), נראה שימוש רב באגרסיביות ואף באלימות מילולית או פיזית, עד כדי אכזריות. לדוגמא, מנהיג המשתמש בכוחו בלבד כדי לשלוט או אפילו אח המתאכזר לאחותו.
בבסיס השימוש בכוח נמצאת אצל המטופלים בפרחי באך מסוג גפן (Vine) תחושת גאווה ויהירות המתבטאת בתחושת עליונות על אחרים. התחושות הללו פוגעות בהם מאחר והסביבה מתרחקת מהם, ובמקרים רבים אף מפתחת רגשות כעס על התנהגותם. נטילת תמציות פרחי באך מתאימות יכולה להחליש את תחושת הגאווה ולבטל את תחושת היהירות אצל המטופל ובכך להקל עליו ולשפר את מצבו בחברה.

התוצאות אליהן מביאה תמצית פרחי באך מסוג גפן (Vine)

טיפול בפרחי באך מביא להפחתת כעסים ולהתפתחות רגשות חמלה ואכפתיות על חשבון רגשות אנוכיים. לאחר טיפול בפרחי באך מסוג גפן (Vine) נוכל לראות כי המטופל מוכן ללמד ולעזור לאחרים מניסיונו במקום לשלוט עליהם ולרמוס אותם כבעבר.
בעקבות נטילת התמציות, המטופל בפרחי באך גפן (Vine) ילמד להנהיג בצורה מכבדת, לתת מחוכמתו וכישוריו, אך זאת מבלי לגרום לסביבתו לחוש מותקפת או נשלטת על ידו. נטילת תמציות גפן (Vine) תהפוך את המטופל משליט כוחני למורה מוערך או הורה אהוב.
הטיפול בפרחי באך מסוג גפן (Vine) ייתן למטופל את היכולת לראות את האחרים באור חיובי עם רצונות ומחשבות משל עצמם. כחלק מהתהליך שהמטופל יעבור, הוא ילמד לקבל כי לא כל דבר בחייו צריך להתרחש על פי דעותיו שלו וכי צריך לקחת את החיים בפרופורציה.
הסביבה תרצה שוב להתקרב למטופל בתמציות פרחי באך מסוג גפן (Vine) על מנת לשמוע בעצותיו החכמות, המלאות בטחון וודאות.

מקרה לדוגמא: טיפול בפרחי באך מסוג גפן (Vine)

גיל (שם בדוי), בן 11 מהצפון, הגיע לטיפול פרחי באך עקב בעיות בבית הספר בו למד. בתשאול לאבחון תמציות פרחי באך, גיל דיבר בצורה מאוד תקיפה וכועסת ולא שיתף פעולה בצורה חלקה.
הוריו סיפרו בשמו כי גיל הוא "מלך הכיתה", מקובל ואהוד על כולם, אך יחד עם זאת, נוטה להכות ילדים אחרים, ללעוג לילדים פחות מקובלים ולאחרונה אף ארע מקרה בו לקח בכוח ממתק מילד אחר.
גיל הקשיב בשקט להוריו ולבסוף התוודה כי אכן הוא מרגיש כאילו כולם פחות חשובים ממנו, אך ביקש לשנות זאת כי הרגיש בהתרחקות חבריו לכיתה. לקראת סוף השיחה גיל נפתח וסיפר כי ילד אחר שהיה פעם חברו הטוב ביותר התרחק ממנו לאחרונה לאחר שגיל ירד עליו ועשה ממנו צחוק מול שאר הילדים.
גיל החל בטיפול פרחי באך מסוג גפן (Vine) ועד מהרה הוא והוריו חשו בהבדל. בעקבות נטילת תמציות גפן (Vine) גיל למד להפסיק את התאכזרותו לאחרים ואף החל מתייחס בצורה נעימה יותר לסביבתו.
השינוי השפיע על גיל ובאופן ישיר גם על חבריו וגיל סיפר בשמחה על כך שהחבר אשר התרחק ממנו שב להיות חבר טוב והם מבלים זמן רב ביחד תוך כבוד הדדי.
עם התקדמות הטיפול בפרחי באך, ניכר היה כי גיל אינו חש צורך בשליטה מוגזמת וכי הוא מסוגל להמשיך להיות מנהיג מקובל מהסיבות הנכונות וללא הכוחניות שנלוותה לכך בעבר.

חברו של גיל: "הרבה יותר כיף להיות עם גיל עכשיו אחרי שהוא ניסה פרחי באך. הרבה ילדים בכיתה יודעים שגיל ישמור עליהם ולא ירד עליהם כמו פעם".

בחזרה: רשימת 38 תמציות פרחי באך


חיפוש באתר פרחי באך:
תנאי שימוש | צור קשר | מפת אתר | כל הזכויות שמורות 2013 | פירוש חלומות