פרחי באך

תמציות פרחי באך

טיפול בפרחי באך
טיפול בפרחי באך

ליצירת קשר ניתן למלא את הטופס בצד שמאל:

תמציות פרחי באך: דובדבן (Cherry Plum)

דובדבן
דובדבן
שם מלא:
דובדבן
שם לועזי:
Cherry Plum

מאפיין טיפולי עיקרי:

תמציות פרחי באך המכילות דובדבן (Cherry Plum) מתאימות לאנשים שחשים פחד מאיבוד שליטה.

מתי תתאים תמצית פרחי באך דובדבן (Cherry Plum)

תמציות פרחי באך יתאימו לטיפול במצב שבו רגשות שליליים גורמים לתחושה של סבל אצל כל אחד מאיתנו.
תמציות פרחי באך המכילות דובדבן (Cherry Plum) מיועדות למי שחש פחד מאיבוד שליטה אשר יכול לבוא לידי ביטוי בפרץ של התנהגות בלתי נשלטת.
נשתמש בתמצית פרחי באך דובדבן (Cherry Plum) כאשר המטופל חש כי הוא פוחד שיתמוטט וחושש מכך שלא יוכל לשלוט בעצמו. דובדבן (Cherry Plum) יכול לסייע למי שחושש מכך שהוא יתנהג בצורה אלימה עד כדי פגיעה באחרים או בעצמו. כמו כן, פרחי באך מסוג דובדבן (Cherry Plum) מתאימים למטופל אשר פשוט פוחד מכך שיתפרץ מרוב כעס צבור באופן שעלול לגרום לפגיעה ישירה או עקיפה (בשל השפעת ההתפרצות על הסביבה) במטופל.
תמציות פרחי באך המכילות דובדבן (Cherry Plum) מתאימות לטיפולים במקרים שבהם המטופל רוצה לעשות דבר-מה אך קיים בו חשש שבשל רגשותיו הסוערים הוא יאבד שליטה על התנהגותו. דוגמא לכך היא במקרה של דיאטה כאשר לעיתים רבות במהלך דיאטה חש המטופל כי הוא אינו מסוגל למנוע מעצמו התקפי אכילה מופרזת.

התוצאות אליהן מביאה תמצית פרחי באך מסוג דובדבן (Cherry Plum)

טיפול באמצעות פרחי באך יאזן את הרגשות השליליים אותם מרגיש המטופל.
באמצעות שימוש בתמציות פרחי באך דובדבן (Cherry Plum) במטופלים שחשים פחד מפני איבוד שליטה על מעשיהם, ניתן לאזן את ההתפרצויות ולהביא לתחושת רוגע, לשיפור בשיקול דעתם של המטופלים ולהחזרת תחושת השליטה לחייהם.
כתוצאה משימוש בתמציות פרחי באך מסוג דובדבן (Cherry Plum), מטופלים הצליחו להחזיר את יכולת השליטה העצמית ואת השלווה לחייהם והחשש מפני איבוד השליטה וההיסטריה שליוו אותם פחת.
חשוב לציין כי במקרים מסוימים של התפרצויות בלתי נשלטות יתכן ותידרש עזרה מקצועית נוספת שכן קיימים מקרים חריגים בהם הדחפים הבלתי נשלטים יכולים להביא את הסובלים מכך למעשים קיצוניים ואלימים.
מטופלים רבים אשר טופלו בתמציות פרחי באך המכילות דובדבן (Cherry Plum) סיפרו כי הצליחו לפעול שוב בהגיון ובמחשבה צלולה במקום להיות מנוהלים על ידי ההתפרצויות והדחפים בלבד. בכך, הצליחו המטופלים להשתלב בצורה טובה יותר במשפחה ובחברה ושיפורו את התדמית העצמית שלהם.

מקרה לדוגמא: טיפול בפרחי באך מסוג דובדבן (Cherry Plum)

רונן (שם בדוי), בן 33, רווק מאזור המרכז, סבל מהשמנת יתר שלוותה בבולמוסים בלתי נשלטים של אכילה מוגזמת.
במשך כל חייו סבל מהצקות של ילדים בקשר למשקלו וגם כשהתבגר סבל מבדידות וקושי בחיי החברה. את זעמו ובעיקר את תסכולו, הפנה רונן אל האכילה המופרזת והבלתי נשלטת.
כשהגיע רונן לטיפול בפרחי באך, הוא היה מיואש ביותר ממצבו הנוכחי. רונן חשש כי הבולמוסים ילוו אותו כל חייו ופחד שלעולם לא יצליח לשלוט בהם ואף לעשות דיאטה.
לרונן הותאם טיפול בתמציות פרחי באך שכללו את התמצית דובדבן (Cherry Plum), ובהדרגה החל להיראות שיפור במצבו של רונן. תחושת איבוד השליטה של רונן פחתה והוא החל לפגוש תזונאית שהקנתה לו הרגלי אכילה בריאים יותר (דבר אשר לטענתו הוא חלם עליו אך מעולם לא אגר את הכוחות לבצעו). תוך מספר שבועות קצר, רונן החל להשיל ממשקלו כשהוא בטוח ביכולתו להתנהג בהגיון ובשליטה עצמית (בהתאם לדיאטה אשר הותאמה לו).
ככל שהתקדם הטיפול בפרחי באך, רונן אימץ לעצמו דרכים וטכניקות בהם יוכל לעשות שימוש בעתיד כדי להתמודד בצורה יותר שקולה עם כעסים ומכשולים, ולבטא את תסכולו בדרכים פחות הרסניות עבורו ועבור סביבתו.
הטיפול בתמציות פרחי באך מסוג דובדבן (Cherry Plum) איזן את התפרצות הדחפים ההרסניים של רונן, דבר אשר תרם רבות לחיי החברה של רונן ולתחושתו הטובה עם עצמו.

רונן: "עניין המשקל שלי תמיד היווה נטל נפשי כבד על חיי ומעולם לא ידעתי כיצד להתמודד איתו. בעקבות נטילת תמציות פרחי הבאך, הרגשתי לראשונה בחיי כי קיימים בי הכוחות לבצע שינוי מהותי באורח החיים שלי ולהיות בשליטה על חיי"

בחזרה: רשימת 38 תמציות פרחי באך


חיפוש באתר פרחי באך:
תנאי שימוש | צור קשר | מפת אתר | כל הזכויות שמורות 2013 | פירוש חלומות