פרחי באך

תמציות פרחי באך

טיפול בפרחי באך
טיפול בפרחי באך

ליצירת קשר ניתן למלא את הטופס בצד שמאל:

תמציות פרחי באך: ורבנה (Vervain)

ורבנה
ורבנה
שם מלא:
ורבנה
שם לועזי:
Vervain

מאפיין טיפולי עיקרי:

תמציות פרחי באך מסוג ורבנה (Vervain) מתאימות לטיפול בהתלהבות יתר המביאה למתח ו/או להתנהגות קיצונית.

מתי תתאים תמצית פרחי באך ורבנה (Vervain)

אנשים אשר מתלהבים מרעיונות מסוימים בצורה מוגזמת ונוטים להיות מותשים ולא רגועים מרוב לחץ ורצון להישגיות יתר, יזדקקו לתמציות פרחי באך מסוג ורבנה (Vervain) על מנת להשיג איזון בחייהם.
מטופל טיפוסי אשר יותאם לו טיפול באמצעות תמציות פרחי באך מסוג ורבנה (Vervain), הינו בעל עקרונות ברורים של מה צודק ומה לא, ולרוב יהיה מוכן להתאמץ בצורה מוגזמת על מנת לשכנע בצדקתו. כאשר המטופל לא יצליח לגרום לסביבתו לקבל את רעיונותיו ועקרונותיו, הדבר יגרום לו לאבד את עשתונותיו ולסבול ממתח וכעסים קיצוניים. נטילת תמציות באך ורבנה (Vervain) תוכל להפחית את הקיצוניות ולהקל על המתח.
בדרך כלל המטופל יזדקק לפרחי באך גם כאשר אין בו את הרצון להירגע ולהיות פתוח להקשיב לאחרים ולרעיונותיהם. התחלת טיפול באמצעות פרחי באך תחליש את מחשבתו ומאמציו אשר נתונים אך ורק לשכנוע ולהשגת מטרתו.
כאשר המטופל סובל ממתח מתמשך בחייו היכול להתבטא בנדודי שינה, התפרצויות זעם והתנהגות אובססיבית וקיצונית המרחיקה מפניו אנשים, המטפל ישקול טיפול של תמציות פרחי באך מסוג ורבנה (Vervain).

התוצאות אליהן מביאה תמצית פרחי באך מסוג ורבנה (Vervain)

טיפול בפרחי באך מרגיע התנהגות קיצונית ומאפשר התנהגות מתונה ורגועה לזמן ארוך וממושך. במהלך טיפול בתמציות פרחי באך מסוג ורבנה (Vervain) נוכל להבחין בכך שהמטופל נרגע בהדרגה ומוכן לשמוע בסבלנות דעות שונות משלו. נטילת תמציות באך מסוג ורבנה (Vervain), מחלישה את הצורך האובססיבי לשכנע את כולם בדעתו ואף מבטלת אותו לחלוטין.
השינוי אותו נראה אצל המטופל במהלך הטיפול בפרחי באך טמון בעיקר ביכולתו של המטופל להיות אדם חכם ורגוע אשר פעולותיו אינן נמהרות וקיצוניות אלא שקולות ורציניות. המטופל בתמציות פרחי באך מסוג ורבנה (Vervain) יחוש הקלה ורגיעה מתוך הקטנת הצורך להוכיח את צדקתו ללא הרף בצורה אובססיבית.
לאחר טיפול בתמציות פרחי באך מסוג ורבנה (Vervain) נראה כי המטופל לא איבד את הרגישות הגבוהה שלו לצדק, אך אם יש מקום לשינוי בדעה הוא מוכן לכך. מתוך תשאול שנערך למטופלים רבים בתמצית ורבנה (Vervain), הבחנו כי הטיפול מביא לכך שהמטופל מקרב אליו אנשים במקום להרחיקם כבעבר.

מקרה לדוגמא: טיפול בפרחי באך מסוג ורבנה (Vervain)

אורן (שם בדוי), נשוי בן 44 ואב לשניים מהמרכז, בכיר בחברה גדולה, הגיע לטיפול בפרחי באך לאחר שהרגיש מאוד מתוח במקום עבודתו עד כדי כך ששקל להתפטר ממנה. בבירור שנערך להתאמת תמציות פרחי באך, סיפר אורן כי בכל ישיבה בעבודה הוא תמיד מגיע לכדי צעקות ומריבה עם שאר הנוכחים. לדבריו, הדבר נובע בעיקר כאשר נראה לו כי משהו נעשה שלא לפי הכללים הנהוגים לדעתו בחברה, למשל התנהלות כלכלית לא נכונה.
לדבריו של אורן, ישיבות רבות היו מסתיימות עבורו בתחושת מועקה חזקה, כאב ראש ומתח רב שנגרר גם מעבר לשעות העבודה ופגע באיכות חייו.
הטיפול שהותאם לאורן היה נטילת תמציות פרחי באך מסוג ורבנה (Vervain) והתוצאות לא אחרו לבוא. אורן הרגיש בצורה הדרגתית כי הוא נרגע ואינו מתרגז בקלות מכל עניין. גם אם חשב כי יש מקום לשינוי הוא חיכה עם התגובה האימפולסיבית ולא התפרץ כבעבר.
לאחר כשלושה שבועות מתחילת הטיפול בפרחי באך, אורן הרגיש פחות לחוץ ויותר סבלני וכך הרגישו גם כל חבריו לעבודה. זהו מקרי טיפוסי שבו נטילת תמצית פרחי באך מתאימה, מביאה לכך שהמטופל משפר את קשריו החברתיים בעקבות שינוי באופן התנהגותו טרם הטיפול.

אורן: "מאוד מתיש לדאוג ולשמור על התנהגותם של אחרים באופן קבוע. מאז שהתחלתי בטיפול בפרחי באך למדתי לקחת דברים יותר בקלות ובעיקר לפעול בפחות אימפולסיביות."

בחזרה: רשימת 38 תמציות פרחי באך


חיפוש באתר פרחי באך:
תנאי שימוש | צור קשר | מפת אתר | כל הזכויות שמורות 2013 | פירוש חלומות