פרחי באך

תמציות פרחי באך

טיפול בפרחי באך
טיפול בפרחי באך

ליצירת קשר ניתן למלא את הטופס בצד שמאל:

תמציות פרחי באך: ורד הבר (Wild Rose)

ורד הבר
ורד הבר
שם מלא:
ורד הבר
שם לועזי:
Wild Rose

מאפיין טיפולי עיקרי:

תמציות פרחי באך מסוג ורד הבר (Wild Rose) מיועדת לאנשים המגלים אדישות וכניעה למצבם בניגוד לפעלתנות אשר דרושה להם.

מתי תתאים תמצית פרחי באך ורד הבר (Wild Rose)

תמצית פרחי באך מסוג ורד הבר (Wild Rose) תתאים לאנשים אשר נכנעו למצב מסוים בחיים כמו תקופת מחלה מתמשכת או קריירה לא מתאימה ולא עושים משהו על מנת לשנות את מצבם. לרוב הם מרגישים תחושת כניעה למצבם וכי כך יישארו פני הדברים, ללא רצון פנימי לשנותם.
אנשים אלו לפני טיפול בפרחי באך מסוג ורד הבר (Wild Rose) יראו לסובבים אותם כאדישים ואף יחשבו לאנשים משעממים ללא כל רצון משלהם, מטרות או חלומות.
אצל מטופלים רבים בעיית חוסר המוטיבציה תתבטא בקבלה חסרת ספקות של המצב. כך לדוגמא, כאשר המטופלים בתמציות פרחי באך מסוג ורד הבר (Wild Rose) חולים במחלה כלשהי, הם יניחו כי אין בידיהם לעשות דבר על מנת לעזור להחלמה. כמובן שגישה זו מנוגדת לגישות של הרפואה האלטרנטיבית.
לעיתים קרובות הסביבה תראה במטופלים בפרחי באך מסוג ורד הבר (Wild Rose) כעצלנים אשר לא עושים דבר על מנת לשפר את מצבם.
ההנחה הבסיסית של מטופל הזקוק לטיפול בפרחי באך מסוג ורד הבר (Wild Rose) היא כי אין טעם לנסות לשנות את המצב משום שאין סיכוי לשינוי. כמו כן, מרוב כניעה והשלמה מטופל טיפוסי (טרם הטיפול) לא יחווה דיכאון בשל כך, אך במקביל גם לא יחווה שמחה.

התוצאות אליהן מביאה תמצית פרחי באך מסוג ורד הבר (Wild Rose)

טיפול בפרחי באך כמו טיפולים רבים ברפואה האלטרנטיבית, נותן כוחות נפשיים במצבים של חולשה, עייפות או מחלה.
לאחר הטיפול בפרחי באך מסוג ורד הבר (Wild Rose), נוכל לראות כי המטופל חוזר לגלות עניין בחיים וכי האכפתיות ושמחת החיים חוזרות לחייו. הבחנו אצל מטופלים רבים כי בתום הטיפול הם למדו שיש ביכולתם לקדם את עצמם ולשנות את אשר מעכב אותם.
לדוגמא, נטילת תמציות פרחי באך ורד הבר (Wild Rose) תאפשר למטופל להחליף עבודה בה סבל אך קודם לכן לא עשה דבר על מנת לשנות את מצבו. תמצית ורד הבר (Wild Rose) היא תמצית אשר מאפשרת למטופל לבצע צעדים אקטיביים בכדי לשפר את חייו.
דבר נוסף אשר מאפיין את מטופלים שעברו טיפול בתמציות פרחי באך ורד הבר (Wild Rose) הוא היכולת להתעניין בסביבתם, להיות ערים למתרחש ועל ידי כך לחיות חיים שמחים ומשמעותיים יותר מבעבר.
מטופל טיפוסי אשר נטל במשך תקופה תמציות פרחי באך מסוג ורד הבר (Wild Rose) יהיה איש שיחה מעניין, בעל מטרות וחלומות אשר ישאף להגשימם.

מקרה לדוגמא: טיפול בפרחי באך מסוג ורד הבר (Wild Rose)

יעקב (שם בדוי), בן 47 מהמרכז, נשוי ואב לשלושה, הגיע לטיפול בפרחי באך יחד עם אשתו מתוך ניסיון אחרון לפיוס, עקב בקשתה להיפרד ממנו. אשתו של יעקב יזמה את הפגישה עם המטפל בפרחי באך ויעקב הצטרף בתקווה לטוב.
בתשאול להתאמת פרחי באך שנעשה לשניהם, יעקב נראה כאדם חסר אנרגיות, עייף וכביכול ללא כל שאיפות או רצונות. כפי שאשתו תיארה "עלה נידף ברוח", אפילו הידיעה כי הפרידה קרובה לא נראתה על פניו של יעקב אשר ישב בפנים חסרות הבעה.
יעקב סיפר כי הוא יודע על כוונת אשתו וכי אין בכוחו לעשות דבר בעניין. מבחינתו הדבר נקבע ואין מה לעשות בנידון מאחר ועל פי תפיסתו הוא כבר אינו מסוגל לשנות את ההחלטה על הפרידה. ברפואה האלטרנטיבית קיימים טיפולים כגון פרחי באך, אשר מסוגלים לשנות את תפיסתו של המטופל ולהביאו לכדי אקטיביות.
אשתו של יעקב סיפרה עד כמה היא מתוסכלת מהמצב וכי היא אוהבת את יעקב אך לא מסוגלת להמשיך לחיות עם אדם כה אדיש אשר לא מראה כל מאמץ לשפר את המצב ביניהם. בשלב זה, המטפל הבין כי במהלך הטיפול ייעשה שימוש בתמציות פרחי באך המכילות ורד הבר (Wild Rose). מטרת השימוש ב ורד הבר (Wild Rose) הייתה לנטרל את אדישותו של יעקב למצבו.
אכן, יעקב החל טיפול בתמציות פרחי באך מסוג ורד הבר (Wild Rose) והתוצאות הדהימו אותו ואת אשתו. עם התקדמות הטיפול, יעקב החל מתעניין באשתו, שואל מה הוא יכול לעשות על מנת לשפר את הקשר ולחזר אחריה כפי שעשה בעבר כשהיו זוג צעיר.
הקשר הזוגי בין השניים הלך והשתפר ואשתו של יעקב החלה אף היא לנטול תמציות פרח באך על מנת להיות רגועה יותר במקום העבודה ובבית. עצם ההליכה המשותפת למטפל בפרחי באך, הביאה את השניים לפעילות משותפת אשר קירבה את בני הזוג ושיפרה את הזוגיות ביניהם.
באחת מפגישות המעקב, יעקב סיפר כי לפני הטיפול בפרחי באך הוא חש כאילו החיים חולפים על פניו ואילו כיום הוא חש כי האכפתיות חזרה לחייו.

יעקב: "אני חדור מטרה לשקם את נישואי ואעשה הכול על מנת להצליח. לשמחתי הגענו לטיפול בפרחי באך אשר שינה אצלי משהו מבפנים אשר לא הייתי מסוגל לשנות בעצמי. כיום אני יודע שאני אחראי לחיי ומסוגל להתמודד עם כל משבר בכוחות עצמי ובעזרת אשתי היקרה".

בחזרה: רשימת 38 תמציות פרחי באך


חיפוש באתר פרחי באך:
תנאי שימוש | צור קשר | מפת אתר | כל הזכויות שמורות 2013 | פירוש חלומות