פרחי באך

תמציות פרחי באך

טיפול בפרחי באך
טיפול בפרחי באך

ליצירת קשר ניתן למלא את הטופס בצד שמאל:

תמציות פרחי באך: ערמון לבן (White Chestnut)

ערמון לבן
ערמון לבן
שם מלא:
ערמון לבן
שם לועזי:
White Chestnut

מאפיין טיפולי עיקרי:

תמציות פרחי באך המכילות ערמון לבן (White Chestnut) משמשות לטיפול בהפחתת מחשבות טורדניות החוזרות שוב ושוב ומפריעות למטופל.

מתי תתאים תמצית פרחי באך ערמון לבן (White Chestnut)

תמציות פרחי באך מחזירות את השלווה ואת היכולת של המטופלים להיות רגועים ונינוחים. הטיפול בפרחי באך מסוג ערמון לבן (White Chestnut) מיועד למטופל אשר סובל ממחשבות מציקות וטורדניות אשר אינן נותנות לו מנוח. ערמון לבן (White Chestnut) מתאים לטיפול במחשבות שאין ביכולתו של המטופל לסלקן.
רבים מאתנו חווים בשלב כלשהו בחיינו מצב בו מחשבות מתרוצצות בראשנו ומפרות את שלוותינו. פעמים רבות המחשבות נובעות עקב אירוע מלחיץ או מצב המצריך מאתנו התמודדות לא רגילה. תמציות פרחי באך מסוג ערמון לבן (White Chestnut) יעזרו לנו כאשר המחשבות מטרידות את מנוחתנו ובעיקר כאשר אין ביכולתנו לעצור אותן.
מטופל יזדקק לטיפול באמצעות תמציות פרחי באך מסוג ערמון לבן (White Chestnut) כאשר המחשבות הטורדניות יפריעו לו בתפקוד היומיומי. לדוגמא, כאשר מרוב מחשבות מטרידות קשה יהיה לו קשה להירדם.
מאפיין חשוב נוסף המבטא צורך בנטילת תמציות פרחי באך מסוג ערמון לבן (White Chestnut) הינו כאשר המטופל מנהל ויכוח עם עצמו בנוגע לאירוע או מצב מלחיץ בו הוא נמצא. כאשר מטופל מציג נטייה לחזור שוב ושוב על מקרה שקרה לו, ללא הרף, זה מהווה אינדיקציה נוספת לכך שפרחי באך מסוג ערמון לבן (White Chestnut) ישפרו את מצבו.
מטופלים שמספרים על עצמם כי הם אינם מסוגלים להתרכז במשימות נוספות בשל המחשבות המתישות או לחילופין מטופלים אשר מספרים על קשיים להירדם בשל מחשבות שמפריעות את מנוחתם יקבלו אף הם טיפול באמצעות נטילת ערמון לבן (White Chestnut), זאת על מנת לנטרל את המחשבות הטורדניות.

התוצאות אליהן מביאה תמצית פרחי באך מסוג ערמון לבן (White Chestnut)

נוכל לראות בעקבות הטיפול בתמציות פרחי באך מסוג ערמון לבן (White Chestnut) כי המטופל מקבל חזרה את שלוות נפשו. על ידי נטילת תמציות פרחי באך, ראשו של המטופל יתנקה ממחשבות מטרידות ולאחר תקופה ארוכה ללא שינה קלה הוא יצליח להירדם בקלות יחסית.
המטופל בתמציות פרחי באך מסוג ערמון לבן (White Chestnut) יוכל להתפנות לתפקוד תקין, לפנות כוחות לפתרון הבעיות בחייו, זאת מאחר ובעקבות הטיפול שעבר, המחשבות המטרידות כבר לא ימשכו את תשומת ליבו באופן תמידי כפי שקרה לפני הטיפול.
דבר נוסף אשר מאפיין את הטיפול בפרחי באך מסוג ערמון לבן (White Chestnut) הוא האמונה המחודשת של המטופל כי מעתה הוא יצליח לפתור את בעיותיו וכי סבלו יסתיים.

מקרה לדוגמא: טיפול בפרחי באך מסוג ערמון לבן (White Chestnut)

מירב (שם בדוי), בת 23, נפרדה מחבר לאחר שנת זוגיות עמוקה ואינטנסיבית. מירב הגיעה לטיפול פרחי באך לאחר שלא הצליחה להפסיק לחשוב על כל האירועים שקרו במהלך הפרידה, דבר אשר פגע בתפקוד היומיומי שלה במשך חודשים רבים.
בתשאול להתאמת תמציות פרחי באך, מירב סיפרה כי היא לא מצליחה להירדם מרוב מחשבות. היא תיארה את המחשבות כמעין ויכוח עם עצמה האם פעלה נכון או לא במצבים מסוימים אשר קשורים בפרידתה.
לדבריה ,היא הייתה שוכבת במיטה וחוזרת בראשה על המצבים שוב ושוב, כשהיא משחזרת אותם לפרטי פרטים, במשך שעות. סיפור זה העלה השערה אצל המטפלת של מירב כי נטילת תמצית פרחי באך מסוג ערמון לבן (White Chestnut) תוכל להקל על מירב.
ואכן, למירב הותאמו תמציות פרחי באך מסוג ערמון לבן (White Chestnut), זאת על מנת להחזיר לה את תחושת הרוגע והשלווה. זמן קצר בלבד לאחר שהחלה לנטול תמציות פרחי באך, מירב הצליחה סופסוף להירדם, לאחר חודש תמים בו התהפכה במיטתה בחוסר שקט.
הטיפול בפרחי באך הביא את מירב את למצב של שקט נפשי. מירב ניצלה את ההפוגה במחשבות הטורדניות על מנת לעשות סדר במחשבותיה והיא החלה מרגישה מאוששת וחזקה לאחר תקופת פרידה כואבת ומתישה.
בתום הטיפול בפרחי באך היה ניתן לראות כי מירב שיצאה מן הטיפול הינה שונה באופן מהותי מן מהבחורה אשר החלה אותה. הדבר התבטא בנינוחות ובשלווה שבהם זכתה מירב בעקבות נטילת התמציות.

מירב: "חיי חזרו למסלולם, השינה חזרה להיות תקינה ויש לי עכשיו את הכוחות להתמודד ולשים את התקופה הקשה מאחורי. אני ממליצה בחום על פרחי באך לכל מי שעובר חוויה קשה אשר ממשיכה להטריד אותו לאחר מכן."

בחזרה: רשימת 38 תמציות פרחי באך


חיפוש באתר פרחי באך:
תנאי שימוש | צור קשר | מפת אתר | כל הזכויות שמורות 2013 | פירוש חלומות