פרחי באך

תמציות פרחי באך

טיפול בפרחי באך
טיפול בפרחי באך

ליצירת קשר ניתן למלא את הטופס בצד שמאל:

תמציות פרחי באך: פרח הקוץ (Mimulus)

פרח הקוץ
פרח הקוץ
שם מלא:
פרח הקוץ
שם לועזי:
Mimulus

מאפיין טיפולי עיקרי:

תמציות פרחי באך המכילות את פרח הקוץ (Mimulus) מיועדות לטיפול בפחדים ממקור ידוע.

מתי תתאים תמצית פרחי באך פרח הקוץ (Mimulus)

באופן כללי, תמציות פרחי באך מביאות להקלה רגשית ומנטלית אשר משפרת את איכות חייו של המטופל. תמציות פרחי באך המכילות את פרח הקוץ (Mimulus) מתאימות למי שחש פחד מפני דברים ידועים בחייו כגון: טיפולי שיניים, חיות, חושך, בחינות, מחלות וכדומה.
מטופלים אשר תתאים להם תמצית פרחי הבאך פרח הקוץ (Mimulus) הינם מי שידעו לשים את האצבע על אותו דבר ממנו הם פוחדים. פרח הקוץ נודע לטיפול באנשים אשר יסבלו מבחינה אישית או חברתית בשל הפחד שלהם מבלי שיש ביכולתם להתגבר עליו.
מטופלים להם תתאים תמצית פרחי באך פרח הקוץ (Mimulus) יכולים להיות גם ביישנים בעלי פחד קהל או פחד במה. כאשר הפחד מהווה הגורם לכך שמטופל הינו חסר בטחון ובוחר להיות בודד וסגור בתוך עצמו, עליו לנטול תמצית פרחי באך מסוג פרח הקוץ (Mimulus). תמצית פרחי באך מסוג פרח הקוץ (Mimulus) תינתן גם למי שפחדיו מפריעים לו בתפקוד היומיומי, ורוצה להשתחרר מהם.
הטיפול בתמציות פרחי באך המכילות פרח הקוץ (Mimulus) יתאימו במיוחד לילדים ביישנים המסמיקים בקלות ונחבאים אל הכלים. כמו כן, ניתן לטפל באמצעות התמצית גם במצבים בהם ילדים מגמגמים כתוצאה מפחדים.
לסיכום, קיים מגוון רחב של פחדים מסוגים שונים אך רק במידה וניתן להגדיר את פחדיו של המטופל ביחד איתו, אז נוכל לטפל בו באמצעות תמצית פרחי הבאך פרח הקוץ (Mimulus).

התוצאות אליהן מביאה תמצית פרחי באך מסוג פרח הקוץ (Mimulus)

הטיפול באמצעות פרחי באך מסוג פרח הקוץ (Mimulus) יביא להקלה משמעותית בתחושת הפחד. תוך כדי הטיפול, המטופל יחוש כי הוא מסוגל להתמודד באומץ עם פחדיו וכי הוא יכול לחיות את חייו בשמחה וברוגע ללא תחושת הפחד המשתק.
תמציות פרחי באך המכילות את פרח הקוץ (Mimulus) יעזרו למטופל להתגבר על פחדיו ולהאמין בעצמו ובכוחותיו להתמודד עם כל חוויה עתידית בצורה רגועה ואמיצה. יתר על-כן, המטופל ירגיש כי בניגוד לעבר, הוא מסוגל להתייחס לאירועים בחיים בצורה יותר קלילה ושלווה.
מטופלים שייעזרו בתמצית פרחי באך מסוג פרח הקוץ (Mimulus) יחזרו לחוש הרגשת ביטחון בעצמם ובסביבה התומכת שלהם. שיפור הביטחון העצמי יאפשר להם להתנהג בצורה פתוחה בחברה, ללא צורך בהסתגרות והתבודדות.
ילדים אשר יטופלו בתמצית פרחי באך מסוג פרח הקוץ (Mimulus) ירגישו רגועים יותר, פחות ביישנים ויותר בטוחים בעצמם. טיפולים בפרחי באך עוזרים לילדים להפגין אומץ וסקרנות לחקור את העולם שסביבם, תהליך החשוב מאוד להתפתחותם התקינה.

מקרה לדוגמא: טיפול בפרחי באך מסוג פרח הקוץ (Mimulus)

גל (שם בדוי), בן 10 וילד סנדוויץ' במשפחה בת 3 אחים, הפגין ביישנות קיצונית אשר התבטאה בחוסר-רצון לדבר בכיתה או לחילופין בהסמקה בולטת בכל פעם שהסכים לדבר. גל נטה להתחמק מפעילויות עם ילדים בני גילו וניסה להתבודד בכל אירוע חברתי או משפחתי מרובה אנשים.
מיותר לציין כי הדבר פגע בלימודיו של גל וביכולותיו לרכוש חברים חדשים. חבריו של גל הסתכמו בשני חברים טובים בלבד, איתם הרגיש בנוח רק כששיחק איתם בביתו, בסביבה המוכרת לו.
הוריו המודאגים של גל הגיעו איתו לטיפול בתמציות פרחי באך, וכאשר גל נשאל ממה הוא פוחד, השיב גל כי הדבר אשר מפחיד אותו יותר מכל הוא לדבר בכיתה מול כולם וכי ילעגו לו כאשר הוא מסמיק.
לגל הותאמה תמצית פרחי באך מסוג פרח הקוץ (Mimulus) מאחר וגל אובחן כבעל פחד ידוע אשר ניתן להחלישו באמצעות התמצית. תוך מספר שבועות מתחילת הטיפולים, הוריו של גל דיווחו על שיפור עצום בהתנהגותו. לראשונה מזה זמן רב, גל החל לרצות בחברתם של ילדים חדשים. הדבר התבטא בכך שגל החל לדבר איתם בנוחיות ובחופשיות יחסית לעבר. כמו כן, גל הסכים להתארח אצל ילדים חדשים, דבר שהוא נמנע ממנו עד לתחילת הטיפול.
השיפור במצבו של גל המשיך ככל שהתקדם הטיפול בפרחי באך, עד לכדי מצב בו גל הסכים שהמורה תקריא יחד איתו חיבור שכתב לאוזני הכיתה כולה. לאחר הקראת החיבור, דבר אשר בעבר היה מסרבת לו בתוקף, גל הרגיש גאווה רבה.

אמו של גל: "הטיפול בפרחי באך שינה את חייו של גל ואת חיינו כהורים. מאז שגל החל לנטול את תמציות פרחי הבאך, מדובר פשוט בילד חדש, מלא בשלווה, בטחון ושמחה."

בחזרה: רשימת 38 תמציות פרחי באך


חיפוש באתר פרחי באך:
תנאי שימוש | צור קשר | מפת אתר | כל הזכויות שמורות 2013 | פירוש חלומות