פרחי באך

תמציות פרחי באך

טיפול בפרחי באך
טיפול בפרחי באך

ליצירת קשר ניתן למלא את הטופס בצד שמאל:

תמציות פרחי באך: תפוח מעונב (Crab Apple)

תפוח מעונב
תפוח מעונב
שם מלא:
תפוח מעונב
שם לועזי:
Crab Apple

מאפיין טיפולי עיקרי:

תמציות פרחי באך המכילות תפוח מעונב (Crab Apple) מיועדות לסובלים מדימוי עצמי נמוך ומאובססיות לניקיון.

מתי תתאים תמצית פרחי באך תפוח מעונב (Crab Apple)

תמציות פרחי באך מתאימות לטיפול במגוון רחב של רגשות שליליים.
תמציות פרחי באך המכילות תפוח מעונב (Crab Apple) מתאימות במיוחד למטופלים אשר סובלים מדימוי עצמי נמוך והערכה עצמית נמוכה. כמו כן, נהוג להשתמש בתמצית לטיפול במטופלים אשר הינם אובססיביים לניקיון הבית והגוף שלהם או במטופלים אשר חשים רגשות קשים של בושה ואף גועל בשל בעיה גופנית כלשהי.
השימוש בתמצית פרחי באך מסוג תפוח מעונב (Crab Apple) טובה גם לשימוש חיצוני בבעיות עור ומשמשת להרגעה כפולה, הן חיצונית לבעיית העור והן לרגשות הבושה והתסכול שמתלווים אליה. על ידי שטיפת העור במים עם מספר טיפות מתמצית פרחי באך תפוח מעונב (Crab Apple) ניכר שיפור משמעותי במצבו הפיסי והרגשי של המטופל.
תמציות פרחי באך המכילות תפוח מעונב (Crab Apple) יועילו במיוחד למי שלא מקבל את עצמו בצורה טבעית אלא מרגיש מבוכה בשל מראהו החיצוני. נשתמש בתמצית פרחי באך תפוח מעונב (Crab Apple) כאשר המטופל מתאר תחושת גועל מעצמו אשר מלווה בדימוי עצמי נמוך וגם כאשר המטופל מתאר צורת התנהגות או מחשבה אובססיביות.
למעשה, תמציות פרחי באך תפוח מעונב (Crab Apple) מיועדות במיוחד לטיפול במטופלים אשר אינם מרגישים בנוח בנוגע לאופן שבו הם חושבים כי הסביבה שלהם רואה אותם. תפוח מעונב (Crab Apple) עוזרת לשינוי התפיסה השלילית אצל המטופל.
כאשר במהלך תשאול לצורך טיפול בפרחי באך נראה כי המטופל נוהג לסדר ולנקות את ביתו באופן אובססיבי, ככל הנראה ייעשה שימוש בתמצית תפוח מעונב (Crab Apple) במהלך הטיפול.

התוצאות אליהן מביאה תמצית פרחי באך מסוג תפוח מעונב (Crab Apple)

טיפול באמצעות נטילת תמציות פרחי באך ידוע כמרגיע רגשות שליליים ובמקביל מעודד רגשות חיוביים.
באמצעות השימוש בתמציות פרחי באך מסוג תפוח מעונב (Crab Apple) ניתן לעזור למטופל ללמוד לקבל את עצמו כפי שהוא. תפוח מעונב (Crab Apple) מאזן וממתן דפוסי התנהגות אובססיביים הקשורים לסדר וניקיון ובמקביל משפר את הדימוי העצמי אצל המטופל.
מטופלים רבים דיווחו כי במהלך הטיפול הם הרגישו כי הם חושבים בצורה הגיונית יותר וכי הם פחות מוטרדים בשל תחושת לכלוך פנימי וחיצוני כאחד.
כתוצאה משימוש בתמציות פרחי באך מסוג תפוח מעונב (Crab Apple), מטופלים הרגישו רגיעה וכי הם שבו להרגיש תחושה טובה לגבי גופם. עוד סיפרו המטופלים כי הם הצליחו להשתחרר מהסבל שהיה כרוך במחשבות וההתנהגויות האובססיביות ששלטו בהם טרם הטיפול בפרחי באך.


מקרה לדוגמא: טיפול בפרחי באך מסוג תפוח מעונב (Crab Apple)

עדי (שם בדוי), בת 16 מקבוץ בצפון, סבלה מתחושת גועל ובושה עקב פצעי בגרות שמהם סבלה במהלך גיל ההתבגרות. לדברי עדי, הרגשה זו ליוותה אותה בכל מקום אליו הלכה וגרמה לה לחוסר בטחון מול חבריה ובמיוחד מול בני המין השני.
המצב החריף עד כדי כך שעדי נמנעה מלהגיע למסיבות ואירועים חברתיים, זאת למרות התמיכה והעידוד שהעניקו לה חברותיה אשר טענו בצדק כי הפצעים לא גרועים כפי שהיא חשה.
רגשותיה הקשים של עדי הובילו להידרדרות בלימודים ולבסוף הוריה הגיעו איתה לטיפול בתמציות פרחי באך, תוך מחשבה שזה בטוח לא יזיק. באופן צפוי ובעקבות שיחת האבחון שנערכה עם עדי, הוחלט להשתמש בטיפול בתמצית פרחי באך מסוג תפוח מעונב (Crab Apple).
בימים הראשונים של הטיפול עדי לא ראתה הטבה במצב הפצעים, אך לאחר זמן קצר לאחר מכן החלה עדי לשים-לב כי היא מסתכלת פחות ופחות במראה במטרה לבדוק את מצב עור הפנים שלה. לדבריה, היא הרגישה שהיא פחות מוטרדת מכך, אך לא ידעה להסביר מדוע. עדי החלה להיות אופטימית בנוגע לשיפור במצבה וחשה כי אין זה כה חריג להיות עם פצעי בגרות בגילה. מיותר לציין כי כאשר המחשבות המטרידות פחתו, עדי החלה להשתפר בלימודים והפסיקה להסתגר בחדרה כבעבר.
לאחר זמן מה בו שטפה את פניה מידי בוקר וערב עם מים מעורבים במספר טיפות של תמצית פרחי באך תפוח מעונב (Crab Apple), עדי שמה לב כי הפצעונים עצמם פחתו ותחושת האדמומיות נחלשה בצורה משמעותית.
עדי חזרה להרגיש כי היא לא מקדישה את כל זמנה למחשבות אובססיביות על הפצעים, דבר אשר אפשר לה להשתחרר מבחינה חברתית. עדי החלה לקבל מחמאות מחבריה על השיפור שחל במראה שלה וכמובן בצורת ההתנהגות שלה.

עדי: "היום לאחר שעברו מספר שנים מאז הטיפול בפרחי באך שעברתי, אני יודעת להצביע על התקופה בה נטלתי את תמציות פרחי הבאך כנקודת מפנה בחיי. בתקופת הטיפולים עברתי מהפכה בכל הנוגע לבטחון העצמי ולדימוי העצמי שלי."

בחזרה: רשימת 38 תמציות פרחי באך


חיפוש באתר פרחי באך:
תנאי שימוש | צור קשר | מפת אתר | כל הזכויות שמורות 2013 | פירוש חלומות